به گزارش برنا، جیکوب آنتونی چانسلی، ۳۲ ساله، که وی را به نام جیک آنجلی نیز می‌شناسند، همان مرد شاخدار است که در جهان عرب به «ذوالقرنین» مشهور شده و به جرم ورود به محل ممنوعه بدون اجازه قانونی، ورود خشونت‌آمیز و نقض نظم عمومی در محوطه کنگره متهم شده است.

مطابق این بیانیه، چانسلی که اهل آریزونا است، روز شنبه بازداشت شده است.

مقامات پلیس آمریکا گفتند: «ادعا این است که چانسلی همان مردی است که رسانه‌ها تصویر او را با کلاه‌خود شاخدار، جلیقه پوستی، صورت رنگ‌آمیزی شده به رنگ قرمز، سفید و آبی، بدون پیراهن و شلوار خاکی‌رنگ، با نیزه و پرچم امریکا به دست، و قد تقریباً یک متر و نود سانتیمتر منتشر کرده بودند.»

چانسلی یکی از هواداران ترامپ است که روز چهارشنبه در حالی که کنگره برای تایید نتایج انتخاباتی کالج الکترال جو بایدن و معاون او کاملا هریس تشکیل جلسه داده بود، وارد ساختمان کنگره شدند.

در پی تظاهرات «سرقت را متوقف کنید» که در آن ترامپ بار دیگر ادعاهای بی‌اساس خود را مبنی بر تقلب در انتخابات و پیروزی واقعی خود تکرار کرد، به ساختمان کنگره حمله شد.

به گزارش روزنامه آریزونا ریپابلیک، چانسلی طرفدار ترامپ و طرفدار تئوری توطئه کیو ‌انان (QAnon) است. او طی سال گذشته در بسیاری از اعتراضات و تجمعات ترامپ، اغلب با همان سر و وضع، دیده شده است. در ماه فوریه، از آقای آنجلی عکسی گرفته شد که در آن پلاکاردی با این پیام در دست داشت: «کیو مرا فرستاد.»

آزسنترل گزارش کرده است که چانسلی به مردم کوچه و خیابان می‌گوید که «کیو یک مامور دولتی است که می‌خواهد کشور را از شر بچه‌بازها و گلوبالیست‌ها نجات دهد.»

چانسلی خود را «موجودی چندبعدی یا فرابعدی» خوانده است و ادعا می‌کند که «می‌تواند در بعدهای بالاتر ببیند که کودک‌آزاران و متجاوزان در راس قدرت، خود را در سایه پنهان کرده‌اند.»

مهاجم شاخدار کنگره آمریکا هم بازداشت شد (+تصاویر)در دادگاه فدرال دی سی روز شنبه، دو نفر دیگر نیز در کنار چانسلی، در پیوند با تحریکات ششم ژانویه تفهیم اتهام شدند.

آدام جانسون، ۳۶ ساله، از پریش در فلوریدا، به ورود آگاهانه به یک محوطه ممنوعه، سرقت اموال دولت، و یک مورد ورود خشونت‌آمیز و نقض نظم عمومی متهم شده است. جانسون روز جمعه دستگیر شد و هم‌اکنون در بازداشت است.

جانسون که پدر ۵ فرزند و متاهل است، به ربودن تریبون سخنرانی سخنگوی مجلس نانسی پلوسی متهم شده است. گفته می‌شود که او همان کسی است که در یک عکس کثیرالانتشار در داخل ساختمان کنگره دیده می‌شود که تریبون را زیر بغل زده است و لبخندزنان دست تکان می‌دهد.

دریک ایوانز، ۳۵ ساله، از ویرجینیای غربی، نیز به ورود و ماندن در یک محوطه ممنوعه، یک مورد ورود خشونت‌آمیز، و نقض نظم عمومی متهم شده است. او روز جمعه دستگیر شد.

به گفته مقامات وزارت دادگستری، ایوانز، یکی از نمایندگان جدیدالورود مجلس ایالتی ویرجینیای غربی است. او در صفحه فیسبوکش ویدیویی را از پیوستن خود به جمعیت برای ورود غیرقانونی به ساختمان کنگره منتشر کرده بود.

در آن ویدیو، دیده و شنیده می‌شود که ایوانز در حال عبور از آستانه در ورودی کنگره فریاد می‌زند: «وارد شدیم. وارد شدیم. دریک ایوانز وارد کنگره شد.»

این پرونده‌ها از سوی دادستانی ایالات متحده در ناحیه کلمبیا تحت پیگرد قرار گرفته است و دفتر اف‌بی‌آی در واشنگتن و پلیس کنگره تحقیقات آن را انجام می‌دهند.

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: