به گزارش برنا، سعید جلیلی در بخش دوم مناظرات گفت: یکی از مشکلات کشور فرهنگ سیاسی کشور و کار نمایشی و تعارفات است. امروز درباره انتخاب رئیس جمهور صحبت می کنیم کسی که ماشین دولت را راه می اندازد و دستگاه های مختلف را راه می اندازد. این نوع مناظره و پاسخگویی می تواند مردم را کمک کند؟ می خواهیم مردم بتوانند انتخاب کنند اما موضوعاتی که مورد توجه مردم است در این بحث نمی آید.

وی افزود: اینکه برای 27 درصد جمعیت کشور یا همان روستائیان، بانوان، آموزش و پرورش با 1 میلیون کارمند، جوانان و...چه برنامه ای داریم کسی از من سوال نمی کند. این سوالات مناظره کمکی به انتخاب مردم نمی کند. اگر بخواهیم کشور را جهش بدهیم باید اولویت ها و برنامه ها مشخص شود و بحث و نقد شود.خواهش من این است که همینجا اصلاح را شروع و در مناظره بعدی اینگونه نباشد. نمی خواهیم تست هوش از نامزدها بگیریم.
 
جلیلی گفت: اگر صحبت از جمهوریت و انتخابات پرشور می کنیم، 80 میلیون جمعیت مخاطب هستند و مردم باید بدانند چه موضوعاتی اولویت است. نامزدها حرف ها را بزنند. نمی شود یکسری حرف های پراکنده بگوییم. رئیس جمهور کسی است که با اقتدار و قوت دولت آینده را اداره کند. به دنبال اداره حداقلی نیستیم بلکه دنیال جهش هستیم. رئیس جمهور مقتدر این نیست که چند حرف تند بزند.

 

 

وبگردی

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: