به گزارش برنا، سعید جلیلی در دفاع از برنامه های خود گفت: رئیس جمهور نقش فراتر از یک دستگاه دارد. برخی از موضوعات هستند که رئیس جمهور باید برای آن ماموریت تعریف کند و پیگیری کند آیا این موضوع به نتیجه رسید یا نه.

وی افزود: 50 درصد جمعیت کشور را خانم‌ها تشکیل می‌دهند. در جلسات افراد دلسوزی‌هایی کردند اما در 8 سال گذشته نتیجه تقریبا هیچ بوده است. 18 طرح در همین دولت یازدهم و دوزادهم آمد و وقتی بررسی می‌کنید می‌بینید نتیجه‌ای نبوده است.

جلیلی ادامه داد: طرح‌های زنان سرپرست خانوار چه ابتکارات و مدل‌های نوین و بومی به کار گرفتند؟ چه نقشی در اقتصاد داشتند؟ تفاوت کار نمایشی با واقعی همین است. کار واقعی پیگیری جدی میخواهد.
 
وی اضافه کرد: برخی ماموریت‌هایی تعریف شده که اصلا یکبار هم برای آن جلسه تشکیل نشده است. من بحثم این است اگر صحبت می‌کنیم چرا فلان پیامک رفته ده‌ها هزار خانم بودند در همین ایام که دچار مشکلات اقتصادی بودند که شما و دولت وظیفه داشتید رسیدگی کنید. اینکه نسبت طلاق به ازدواج افزایش پیدا کرده است برنامه می‌خواهد.
 
جلیلی گفت: یک طرح تعریف شده است که 500 میلیون دلار برای آن هزینه شده تحت عنوان آزادسازی حقوق زنان روستایی بعدا می‌بینید که روستا 510 نفر جمعیت داشته. این کارها نمایشی است، واقعی نیست.

 

 

وبگردی

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: