به گزارش برنا، «دینا رز» رئیس دانشکده «مگدالن» دانشگاه آکسفورد می‌گوید که این گروه نماینده دانشگاه نیستند. او در توئیتی نوشت: «اتاق مشترک میانی، یک سازمان متشکل از دانشجویانی است که فارغ‌التحصیل شده‌اند. چند سال پیش، در حدود سال ۲۰۱۳، آنها عکس ملکه را برای تزئین اتاق مشترک خود خریداری کردند اما اخیراً تصمیم گرفتند آن را پایین بکشند. هر دوی این تصمیمات مربوط به خودشان است، نه دانشکده »

وی با بیان اینکه دانشکده «مگدالن» از آزادی بیان و مباحث سیاسی حمایت می‌کند افزود: شاید آن‌ها دوباره رای بدهند که تصویر ملکه را نصب کنند شاید هم نه. معذلک تصویر در جای امنی نگهداری می‌شود.

در همین حال وزیر آموزش انگلیس این تصمیم را احمقانه خوانده است. گوین ویلیامسون در توئیتی نوشت: او (ملکه) رئیس دولت است و نمادی از بهترین چیزها در مورد انگلیس است. او در طول مدت سلطنت خود به طور خستگی ناپذیری برای ارتقا ​​ارزش هایی نظیر شکیبایی و احترام در سراسر جهان تلاش کرده است

این درحالیست که تارنمای گایدو فاوکس گزارش داد که تصمیم برای پایین کشیدن تصویر ملکه انگلیس با «اکثریت قابل توجه» تصویب شده و این گروه نتیجه گیری کرده است  که برای برخی از دانشجویان تصاویر سلطنتی انگلیس نشان دهنده تاریخ استعمار اخیر است.

گزارش شده که دانشجویان قصد دارند تا عکس ملکه را با تصویر افراد تأثیرگذار و الهام بخش جایگزین کنند.

 

وبگردی

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: