به گزارش برنا، سیدامیرحسین قاضى زاده هاشمى کاندیداى انتخابات ریاست جمهورى در جمع خبرنگاران در پاسخ به این سوال که در صورت موفقیت در انتخابات برنامه دولت تان برای سلامت عمومی و کاهش هزینه‌های درمان چیست، اظهار داشت: در حوزه سلامت برنامه‌های مفصلی داریم. از آنجا که رئیس دانشگاه علوم پزشکی و هم عضو کمیسیون بهداشت مجلس و هم پزشک و عضو ستاد ملی مقابله با کرونا بودم، مفصل ترین برنامه‌ام در این حوزه است. 

 

وی با بیان اینکه طرح «مهر سلامت» را دارم، گفت: از زمان تاسیس دولت تا ٢٢بهمن قضیه کرونا در کشور را حل و فصل می کنیم. هم از نظر اجرا و رعایت پروتکل‌ها و هم از منظر واکسیناسیون. 

 

کاندیداى انتخابات ریاست‌جمهوری گفت: یک برنامه جدی برای بازسازی ناوگان شبکه‌های بهداشتی و درمانی کشور داریم، شبکه های بهداشتی یک تکنولوژی فوق العاده بود اما متعلق به ۵٠ سال قبل است و در طی ۴٠ سال گذشته فرسوده شده و نیاز به بازسازی و بازطراحی مجدد دارد و فعال سازی شهرها دارد. 

 

وی گفت: لذا مراقبت سلامت را در شهرها توسعه می دهیم و بر این مبنا هزینه های بهداشتی و درمانی جامعه به شدت کاهش پیدا می کند و ما برنامه خاصی داریم.

 

قاضی زاده هاشمی بیان کرد: به اصطلاح آن پرداخت از جیب که یک عددی نزدیک به ۴٠ درصد است طبق برنامه زمانبندی ما این عدد به یک رقم زیر ١۵ درصد می رسد. درباره افراد بالای ٧٠ سال نیز صفر می شود. در این نظام مراقبت و خدمات بهداشتی و درمانی که از مراکز دولتی دریافت می کنند ما برای تمام بالاى ٧٠ ساله ها، این را رایگان می کنیم. این برنامه جدی ما براساس منابع موجود است. 

 

وی افزود: برخی از دوستان پیشنهاداتی که دارند ١٢٠ هزار میلیارد تومان بار مالی دارد. برخی از پیشنهاداتی که می دهند و نمی گویند تامین مالی آن از کجاست ولی ما هم اکنون با همین منابعی که در حوزه ملی سلامت است با یک بازمهندسی و بازطراحی که می کنیم سعی می کنیم سالمندان ما که بیشترین استفاده از مراکز بستری و خدمات درمانی را دارند مجبور نباشند هزینه ای از جیب بپردازند.

وبگردی

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: