به گزارش برنا، الاعرجی در توئیتی در صفحه شخصی خود گفته است که ژنرال «بیل ریچارد» معاون فرمانده کل نیروهای ائتلاف بین المللی با او دیدار کرده و اوضاع امنیتی را بحث و بررسی کرده است.

کانال خبری «صابرین نیوز» نزدیک به گروه های مقاومت عراقی در این خصوص گفته است که معاون فرمانده کل نیروهای ائتلاف بین المللی به مشاور امنیتی ملی عراق برای برای توقف حملات گروه های مقاومت به نظامیان آمریکایی متوسل شده است.

این منبع خبری افزوده است که ژنرال ریچارد، انزجار شدید واشنگتن را از حملات گروه های مقاومت به پایگاه ها و کاروان های نظامی آمریکایی در عراق، ابراز داشته است.

براساس بیانیه دیروز چهارشنبه گروه نوظهور «لواء ثار المهندس»، با ۳۰ موشک از نوع گراد پایگاه نظامیان آمریکایی در «عین الاسد» در غرب الانبار هدف قرار گرفت که ائتلاف بین المللی به سرکردگی آمریکایی به اصابت ۱۴ موشک آن به این پایگاه اعتراف کرد و گفت که باعث زخمی شدن سه نفر شد.

نیروهای آمریکایی به همین بهانه دیروز بخش سنی نشین «البغدادی» از توابع استان الانبار را با توپخانه بمباران کردند که طبق گزارش مسوولان محلی عراقی، تعدادی از منازل مردم در نتیجه این حمله آمریکایی ها ویران شد و چند قربانی بر جای گذاشت.

گروه های مقاومت عراق به دنبال بمباران اخیر مواضع نیروهای مسلح عراق در مرز عراق با سوریه توسط آمریکایی ها که موجب کشته شدن دستکم چهار نیروی الحشد الشعبی و زخمی شدن تعداد دیگری از این نیروها شد، حملات خود را علیه نظامیان اشغالگر آمریکایی تشدید کرده اند.

کمیته هماهنگی گروه های مقاومت عراق در بیانیه ای تاکید کرده است که حملات به نظامیان اشغالگر آمریکایی تا اجبار آنها به خروج ذلت بار از خاک کشور ادامه می یابد.

گروه های مقاومت و مردم این کشور و جریان های سیاسی عراقی می گویند که حسب قانون پارلمان کشورشان مصوب اوائل سال ۲۰۲۰، نیروهای آمریکایی باید هرچه سریعتر خاک کشور را ترک کنند اما آمریکایی ها به بهانه های مختلف در این خصوص تعلل می کنند.

وبگردی

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: