به گزارش برنا، جوسپ بورل روز دوشنبه پس از پایان نشست وزرای امور خارجه اتحادیه اروپا این مطلب را در جمع خبرنگاران گفت و افزود که این مساله از آن جهت ابهام ایجاد کرده که اسلوونی ریاست دوره‌ای شورای اروپا را برعهده دارد.

مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا گفت؛ دیروز هم این مساله را برای محمد جواد ظریف وزیر خارجه ایران تشریح و خاطر نشان کرد که موضع یک نخست وزیر کشور اروپایی، حتی اگر ریاست شورای اروپا را برعهده داشته باشد بیانگر موضع اتحادیه اروپا نیست.

وی تصریح کرد که در حوزه سیاست خارجی، آقای شارل میشل رئیس شورای اروپا مقامی است که مواضع رسمی اتحادیه اروپا را مطرح می‌کند. بورل با بیان اینکه «موضع اتحادیه اروپا در قبال ایران معتدل است» عنوان کرد که اگر لازم باشد فشار سیاسی وارد و در مواردی هم دو طرف با یکدیگر همکاری می‌کنند. او در این باره به مذاکرات احیای برجام اشاره کرد و گفت ایران و اتحادیه اروپا در تلاش‌ هستند تا این توافق را احیا کنند.

مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا تصریح کرد مطلب دیگری درباره اظهارات نخست وزیر اسوونی ندارم. او نماینده اتحادیه اروپا نیست. البته خودش هم هیچ وقت نگفت از طرف اتحادیه اروپا سخن می‌گوید.

 

 

وبگردی

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: