به گزارش برنا، به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی دفتر هیات دولت،  براساس بند (۷) اصل (۴۳) قانون اساسی، یکی از ضوابط اقتصاد جمهوری اسلامی ایران، تربیت افراد ماهر به نسبت احتیاج برای توسعه و پیشرفت کشور است. همچنین بنا بر اصل (۱۴۷) قانون اساسی، دولت باید در زمان صلح  از افراد و تجهیزات فنی ارتش در کارهای امدادی، آموزشی، تولیدی و جهاد سازندگی، با رعایت کامل موازین عدل اسلامی استفاده کند در حدی که به آمادگی رزمی ارتش آسیبی وارد نیاید.

در این خصوص و پیرو دستور مقام معظم رهبری (مدظله العالی)، قرارگاه مهارت‌آموزی کارکنان وظیفه نیروهای مسلح شکل گرفته و دستاوردهایی در حوزه آموزش مهارتی و توانمندسازی سربازان حاصل شده است. ایشان در ابلاغیه «طرح جامع مهارت­‌آموزی کارکنان وظیفه»  تاکید ویژه­ای بر ایجاد آمادگی برای ورود به بازار کار و اشتغال‌پذیری جامعه هدف و هماهنگی کامل نیروهای مسلح و دستگاه‌های اجرایی داشته‌­اند. به همین منظور اشتغال این گروه در دستور کار مشترک ستاد نیروهای مسلح و وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی قرار گرفته است.

باتوجه به آنچه ذکر شد، وزارت فوق به استناد اصول (۴۳)، (۱۴۷) و (۱۳۸) قانون اساسی، آیین‌نامه اجرایی (سند) مهارت‌آموزی اشتغال کارکنان وظیفه را که با مشارکت قرارگاه مرکزی مهارت­‌آموزی کارکنان وظیفه نیروهای مسلح به منظور هماهنگی و هم­سویی حداکثری دستگاه‌های اجرایی و ستاد نیروهای مسلح تنظیم شده است، برای مراحل بررسی و تصویب به هیات دولت ارائه کرده است.

این آیین‌نامه مراحل بررسی خود را در کمیسیون امور اجتماعی و دولت الکترونیک هیات دولت طی می‌کند.

وبگردی

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: