به گزارش برنا، متن پیام آیت‌الله صادق آملی لاریجانی به شرح زیر است: 

«بسم الله الرحمن الرحیم»

انالله و انا الیه راجعون 

ان الذین قالوا ربنا الله ثم استقاموا تتنزل علیهم الملایکه الاتخافوا و لا تحزنوا

ارتحال حضرت علامه، آیت الله آقای حسن‌زاده آملی رضوان الله تعالی علیه، موجب تاسف و تاثر عمیق اینجانب گردید.

علامه فقید مرحوم آیت‌الله حسن‌زاده آملی،  عارف و فیلسوف برجسته و کم‌نظیر عصر ما و از سرمایه‌ها و افتخارات گرانبهای جهان اسلام بودند که عمر باسعادت و پربرکت خویش را در خدمت به اسلام ناب و انقلاب و حوزه‌های علمیه و ترویج فرهنگ اسلام و معارف اهل‌بیت عصمت و طهارت سلام‌الله علیهم اجمعین صرف نمودند و پس از عمری مجاهدت و بر جای گذاردن آثار متنوع گرانبها و ماندگار علمی و توحیدی و تربیت شاگردان بسیار، به لقاءالله پیوستند.

  

ایشان از زمره آن اولیای الهی بودند که بهجت اتصال به مبداء نور، دنیا را در مقابل دیدگانشان کوچک کرده بود. راز پرداختن به معرفت شهودی نفس و آشناساختن تشنگان معارف الهی با این حقیقت عظیم نیز همین بوده است.

اهل‌الله با گفتن ربناالله با تمام وجود و استقامت در این راه، محل نزول ملایکه و بشارت‌های آنان می‌گردند: طوبی لهم ثم طوبی لهم.

اینجانب این ضایعه مولمه را به محضر حضرت ولی‌عصر ارواحنا له‌الفداء، مقام معظم رهبری مدظله العالی، مراجع عظام، حوزه‌های علمیه، جهان اسلام، ملت شریف ایران خصوصاً مردم شهیدپرور خطه مازندران و دارالمومنین شهرستان آمل، ارادتمندان، شاگردان و بستگان خصوصاً بیت مکرم تسلیت عرض نموده و از درگاه خداوند متعال برای ایشان علو درجات و برای بازماندگان صبر جمیل و اجر جزیل مسئلت می‌نمایم.»

 

وبگردی

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: