به گزارش برنا، از مسکو  نجفی در این سفر با «آندری کروتسکیخ»، نماینده ویژه رئیس جمهور فدراسیون روسیه در امور همکاری های بین المللی در حوزه امنیت اطلاعات و هیات روسیه دیدار و گفت و گو کرد.

در این دیدار همکاری های دوجانبه و بین المللی  بر اساس موافقتنامه همکاری اطلاعات ایران و روسیه مورد بررسی و تبادل نظر قرار گرفت.

این موافقتنامه در زمستان سال گذشته در مسکو به امضای وزیران  خارجه دو کشور رسید.   در گروه امنیت اطلاعات سازمان ملل، ایران و روسیه مواضع مشترک و همکاری نزدیکی دارند.

حوزه های خاص همکاری دو کشور وفق این موافقتنامه شامل تقویت امنیت اطلاعات، مبارزه با جرائم ارتکاب یافته با استفاده از فناوری اطلاعات و ارتباطات، کمک های فنی و فناوری، همکاری بین المللی شامل شناسائی، هماهنگی و انجام همکاری لازم در مجامع منطقه ای و بین المللی برای تضمین امنیت ملی و بین المللی است.

مفاد این موافقتنامه حوزه های مقابله با تهدیدات و تبادل اطلاعات و همکاری در حوزه اجرای قانون با هدف پیگیری، کشف، مبارزه، تحقیق و پیگرد قضائی جرائم با استفاده از فناوری اطلاعات و ارتباطات برای اهداف تروریستی، واکنش به حوادث رایانه ای را شامل می  شود.

 

وبگردی

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: