به گزارش برنا، از روابط عمومی و امور بین‌الملل موزه ملی انقلاب اسلامی و دفاع مقدس، حجت‌الاسلام و المسلمین علی سعیدی، رییس دفتر عقیدتی و سیاسی فرمانده کل قوا، با تاکید بر اینکه ولایت‌مداری یکی از ویژگی‌های نسل جدید است، گفت: یکی از انقلاب‌هایی که توانسته فرهنگ انقلاب را نهادینه کند، انقلاب اسلامی است. در حقیقت موج جوانانی که امروز در قالب‌های مختلف اعم از بسیج، نیروهای حزب‌الله و ولایت‌مدار به انقلاب گرایش دارند، نشان از استمرار حرکت انقلاب در بدنه جامعه است.

رییس دفتر عقیدتی و سیاسی فرمانده کل قوا، حرکت انقلاب اسلامی ایران را مستمر دانست و افزود: به عبارت دیگر تداوم حرکت انقلاب در بدنه جامعه نقطه قوتی محسوب می‌شود چرا که در بسیاری از کشورها که تجربه انقلاب را داشتند، روحیه انقلابی به مرور زمان از بین رفته و تضعیف شده اما انقلاب اسلامی ایران توانسته بازشناسی و بازیابی را به صورت مستمر ادامه دهد که به نسل‌های بعدی هم منتقل شود.

حجت‌الاسلام والمسلمین سعیدی با تاکید بر اینکه اقدامات صورت گرفته جهت تداوم انقلاب اسلامی کافی نیست، افزود: واقعیت امر این است که برای تداوم انقلاب اسلامی نیاز به کار فراوانی داریم و نسل جوان آمادگی فراوانی برای پیوستن به انقلاب و استمرار ارزش‌ها دارد. البته باید این نکته را در نظر گرفت که حجم تهدیدهای فرهنگی صورت گرفته علیه نسل جوانی بسیار گسترده است.

رییس دفتر عقیدتی و سیاسی فرمانده کل قوا در ادامه خاطرنشان کرد: هر چند تهدیدهای فرهنگی علیه نسل جوان ایرانی قابل توجه است اما از طرف دیگر انقلاب اسلامی ایران ظرفیت‌هایی دراد که می‌توان از آنها برای گسترش فرهنگ انقلاب در همه نسل‌ها استفاده کرد.

وی شهدای مدافع حرم و به ویژه شهدایی نظیر شهید حججی که شهدایی از نسل جدید انقلاب اسلامی ایران محسوب می‌شوند، را یکی از مصادیق وجود ولایتمداری میان نسل جوان ارزیابی کرد.

 

وبگردی

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: