به گزارش برنا، دیدار «فیصل بن فرحان» و «ایمن صفدی» وزیران امور خارجه عربستان و اردن دیروز (جمعه) در حاشیه چهارمین نشست مجمع صلح پاریس انجام شد.

خبرگزاری رسمی عربستان  (واس) در این باره گزارش داد ، دو طرف در باره راه های گسترش روابط ریاض و امان، تحولات منطقه ای و بین المللی گفت و گو کردند.

وزیران امور خارجه عربستان و اردن در این دیدار همچنین راه‌های تقویت و تحکیم روابط  دو کشور در همه زمینه‌ها را بررسی کردند.اردن و عربستان سعودی روابط راهبردی و تاریخی با هم دارند و ریاض سهم قابل توجهی در پشتیبانی سیاسی و اقتصادی از امان داشته است.

این در حالی است که مقام های سعودی از جمله «محمد بن سلمان»، ولیعهد سعودی آن گونه که رسانه ها و مقام های اردنی اعلام کردند نقش اساسی در کودتای فروردین ۱۴۰۰ اردن علیه «عبدالله دوم» داشت و برخی منابع خبر دادند در پی لو رفتن نقش بن سلمان در این واقعه ملک عبدالله نامه تندی به او نوشت.

دولت اردن از میان ۲۰ نفری که به ظن تلاش برای کودتا در این کشور دستگیر شدند تنها نام دو نفر را اعلام کرد که ارتباط ویژه آنان با محمد بن سلمان ولیعهد عربستان، احتمال دخالت ریاض در این موضوع را تقویت کرد.

از هر دو نفر به عنوان افرادی نام برده می شود که به عربستان نزدیک هستند و گفته شد که این دو افزون بر گذرنامه سعودی، تابعیت عربستان دارند و در این کشور صاحب ملک و مستغلات فراوانی هستند.

بعد از اعلام بازداشت این دو نفر از سوی رسانه های اردنی، فعالان شبکه های اجتماعی و فضای مجازی در این کشور با توجه به ارتباطات آنان با عربستان و شخص محمد بن سلمان، ریاض را به دخالت در تلاش برای انجام کودتا متهم کردند.

 

وبگردی

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: