به گزارش برنا، امیرابراهیم رسولی مشاور رئیس مجلس و مدیرکل هیئت رئیسه مجلس شورای اسلامی با اشاره به معرفی گزینه جدید وزارت آموزش و پرورش، اظهار داشت: با عدم رای اعتماد به آقای فیاضی وزیر پیشنهادی آموزش و پرورش، برخی به دنبال ایجاد حاشیه در روابط مجلس و دولت فعال شده‌اند که می‌بایست همه دلسوزان حوزه رسانه و سیاست نسبت به این طراحی هشیار باشند. 

وی ادامه داد: همانطورکه رئیس محترم جمهوری، اختیارمعرفی هرفردی را دارد، نمایندگان مجلس نیز اختیار بررسی و رأی را دارا هستند. 

مدیرکل هیئت رئیسه مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: این مجلس همان مجلسی‌ست که بسیاری از نمایندگان اعتقاد به اصلح بودن حجت الاسلام رئیسی داشتند و دارند و لذا هرگونه نظری خلاف برادری مجلس دولت مردود است. 

رسولی خاطرنشان کرد: عدم رای اعتماد به فیاضی نیز در جهت همین برادری و از سردلسوزی بود گرچه هیچ کس نمی‌تواند حق مسلم بررسی و نظرنمایندگان را سلب و یا مصادره کند.

وی تاکید کرد: مجلس انقلابی نشان داد حتی وقتی رابطه برادری‌اش با دولت واضح است، مصلحت اندیشی نمی‌کند و به تکلیف شرعی خود در سپردن مسئولیت خطیر وزارت عمل می‌کند.

مدیرکل هیئت رئیسه مجلس افزود: اینک که آقای نوری به عنوان گزینه جدید معرفی شده، مجلس یازدهم وکمیسیون‌ها به ویژه کمیسیون تخصصی از نو بررسی‌های خود را انجام و طبق قانون عمل خواهد کرد.

رسولی افزود: گرچه به نظرمی‌رسد گزینه جدید نقاط ضعف گزینه قبلی را ندارد و پیش بینی می‌شود که ایشان با توجه به سوابق خود که از بدنه این وزارتخانه است، به احتمال زیاد وزیر آموزش و پرورش دولت آقای رئیسی خواهد شد.

وی تاکیدکرد: تمام همت دولت و مجلس، حل مشکلات مردم است و روابط حَسنه روئسای قوای مجریه و مقننه گواهی این مهم است.

مدیرکل هیئت رئیسه مجلس تصریح کرد: کسانی که نانشان در اختلاف افکنی است از مشکلات مردم شرم کنند و رقابت‌های سیاسی را در جای خودش دنبال کنند.

 

وبگردی

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: