به گزارش برنا از تارنمای شبکه خبری "المسیره"، المشاط این سخنان را در دیدار با ولیام دیوید گریزلی هماهنگ کننده سازمان ملل متحد در امور انسانی که در یمن حضور دارد، بیان کرده است.

رئیس شورای عالی سیاسی یمن در این دیدار به درد و رنج و مشکلات انسانی که تمام آحادت ملت یمن به ویژه بیماران یمنی به خاطر محاصره با آن دست به گریبان هستند، پرداخت.

المشاط اعلام کرد که بسیاری از بیماران یمنی به خاطر بسته بودن فرودگاه بین المللی صنعا، توان سفر به خارج از کشور برای درمان را ندارند و جان خود را از دست می‌دهند.

چند روز پیش نیز هانس گروندبرگ فرستاده ویژه سازمان ملل متحد در امور یمن نگرانی خود را نسبت به وخامت اوضاع در یمن، از جمله تشدید جنگ، فروپاشی نهادهای دولتی، تاثیر درگیری بر اقتصاد و کاهش خدمات اساسی ابراز کرده بود.

عربستان از فروردین ۹۴ در قالب ائتلافی از چند کشور غربی و عربی و با کمک آمریکا به بهانه بازگرداندن «عبدربه منصور هادی» رئیس جمهوری مستعفی و فراری این کشور به قدرت، حملات گسترده‌ای را علیه یمن - فقیرترین کشور عربی - آغاز کرد.

بر اثر این تجاوز، تاکنون هزاران یمنی کشته شده‌اند و بر اساس گزارش سازمان ملل متحد، قحطی در این کشور به بزرگ‌ترین فاجعه انسانی در جهان تبدیل شده است.

وبگردی

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: