اولین بار یک زن نامزد راهیابی به کاخ الیزه شد

والری پکرس وزیر بودجه پیشین فرانسه به عنوان نامزد حزب راستگرای جمهوریخواهان برای انتخابات ریاست جمهوری سال آینده این کشور انتخاب شد.

به گزارش برنا، به گزارش شبکه خبری یورونیوز، پکرس در دور دوم انتخابات مقدماتی حزب جمهوریخواهان با کسب بیش از ۶۰ درصد آرا و شکست اریک سیوتی نماینده جناح تندروی حزب به اولین زنی تبدیل شد که از سوی راستگرایان سنتی فرانسه به عنوان نامزد انتخابات ریاست جمهوری معرفی می‌شود.

این سیاستمدار ۵۴ ساله وعده داده که در صورت پیروزی در انتخابات ریاست جمهوری اصلاحات اقتصادی مورد نظرش را بدون توجه به مخالفت‌ها و اعتصاب‌های احتمالی اجرا خواهد کرد. او اولویت خود را اصلاح قانون ۳۵ ساعت کار در هفته عنوان کرده است تا به گفته وی کارگران و کارمندان بتوانند با کار بیشتر درآمد بیشتری داشته باشند.

رئیس منطقه «ایل دو فرانس» که مواضع سختگیرانه‌ای در قبال مهاجران اتخاذ کرده، تاکید دارد در صورت راهیابی به کاخ الیزه مهاجرانی را که به طور غیرقانونی وارد فرانسه شده‌اند از کشور اخراج خواهد کرد.

پکرس تجربه فعالیت در سه مقام وزیر بودجه، وزیر آموزش عالی و سخنگوی دولت را در دوران ریاست جمهوری نیکولا سارکوزی بین سال‌های ۲۰۰۷ تا ۲۰۱۲ دارد.

او در حالی در دور دوم انتخابات مقدماتی جمهوریخواهان توانست اریک سیوتی را شکست دهد که این نماینده تندروی حزب در پارلمان فرانسه از ایده برپایی «گوانتاناموی فرنسوی» برای مقابله با تروریسم دفاع می‌کرد.

کارزار انتخابات ریاست جمهوری فرانسه با ورود یک نویسنده و روزنامه‌نگار اسلام‌ستیز به نام اریک زمور به عرصه رقابت‌ها تحت تاثیر موضوعاتی مانند «هویت فرانسوی» و «مهاجرت» قرار گرفته است. موضوعاتی که اغلب دغدغه‌های رای‌دهندگان راست افراطی محسوب می‌شوند.

طبق نظرسنجی‌ها اریک زمور و مارین لوپن رهبر حزب راست افراطی «اتحاد ملی» رقبای اصلی نامزد حزب جمهوریخواهان برای رقابت با امانوئل ماکرون، رئیس‌ جمهوری کنونی فرانسه در دور دوم انتخابات ریاست جمهوری خواهند بود. امانوئل ماکرون که کمتر از یک ماه دیگر به عنوان رئیس‌جمهوری فعلی فرانسه ریاست دوره‌ای اتحادیه اروپا را برعهده خواهد گرفت تاکنون تصمیم خود برای نامزدی در انتخابات پیش‌رو را اعلام نکرده است.

 

وبگردی

  ارز فی

  نظر شما

  پربیننده‌ترین اخبار سیاسی

  مهمترین اخبار

  آخرین اخبار سیاسی

  اخبار برگزیده