به گزارش برنا، علی اکبر ولایتی روز چهارشنبه در همایش علمی- پژوهشی «مکتب حاج قاسم، دانشگاه و رسانه» در دانشگاه آزاد تهران مرکز،  گفت: شهید حاج قاسم سلیمانی در متن بیداری اسلامی که امام خمینی (ره) بیدارگر بزرگ عصر ما ایجاد کرد، قرار داشت و با اقدامات باور نکردنی و غیر قابل وصف، بی‌تردید یکی از افراد تاریخ ساز اسلام و ایران است.

مشاور مقام معظم رهبری با اشاره به افتخار چندین سال همراهی با شهید سلیمانی در زمینه بیداری اسلامی و برگزاری اجلاس‌های مختلف، سردار سلیمانی را مصداق آیه شریفه سوره سبا که می‌فرماید «دو نفر دو نفر یا یک نفر یک نفر برای خدا قیام کنید» دانست و افزود: شهید سردار سلیمانی را باید مصداق عارف و اصل و یکی از جوانمردان سرزمین ایران و منطقه دانست که در مکتب اسلام و اهل‌بیت (ع) پرورش یافته و تابع امر مولا بود و از ویژگی بارز او از خودگذشتگی و آمادگی برای فداکاری در راه مسلمانان و اهداف اسلام است.

ولایتی ادامه داد: شهید سردار سلیمانی زمانی که تاکید می‌کند «ما ملت امام حسینیم (ع)» یعنی کاری که انجام داد در طول نهضت حسینی بود و اگر نهضت امام حسین (ع) نبود، از اسلام چیزی باقی نمی‌ماند.  

وی خاطرنشان کرد: در عصر ما امام خمینی (ره) مشعل دار بیداری اسلامی شدند و فرمودند که در دهان آمریکا می‌زنند، آمریکا را زیر پا می‌گذارند و این، یعنی آمریکا به عنوان نماد دنیای استکباری که در حال استثمار کشورهای اسلامی بود، دیگر جایی در منطقه ندارد. فریادگر بزرگ عصر ما، پیروانی همچون حاج قاسم سلیمانی داشتند که وارد میدان شدند و با تلاش خود و در نهایت شهادتشان، توانستند منطقه را که در جغرافیای سیاسی، قلب جهان اسلام خوانده می‌شود، از شر عوامل بیگانه چون داعش و افراطیون خارجی نجات دهند.

وی با بیان اینکه برخی از افراطیون، خوارج عصر ما بودند، تصریح کرد: امام علی (ع) فرمودند فقط من توانسته‌ام چشم فتنه را در بیاورم و جز من کسی حریف خوارج نمی‌شد. از پیروان امیرالمؤمنین (ع)، در عصر ما کسانی مانند امام خمینی (ره) پرچم را در دست گرفتند و یارانی همچون حاج قاسم سلیمانی، زنده کننده و یادآور نام یاران علی (ع) همچون میثم تمار، کمیل و عمار بودند. امام خمینی (ره) به عنوان فرزند رشید امیرالمومنین (ع) احیاگر دوران ما شد و اشخاصی مانند حاج قاسم سلیمانی نهضت اسلامی را در منطقه برپا کردند و  آمریکایی‌ها شکست خوردند و این شکست ادامه خواهد داشت تا اسلام بار دیگر به اعتلای خود دست یابد.   

رییس هیات موسس و هیات امنای دانشگاه آزاد اسلامی یادآور شد: یاد و خاطره شهید سلیمانی را گرامی می‌داریم، مدیون حاج قاسم به عنوان یکی از جوانمردان و بزرگان عصر حاضرهستیم که امام خمینی (ره) و خلف صالح ایشان حضرت امام خامنه‌ای (حفظه الله) را در منطقه و جهان اسلام یاری کردند و امیدواریم بتوانیم بخشی از حقی که ایشان بر گردن ما دارند، ادا کنیم.​

انتهای پیام/

وبگردی

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: