خاجی: ایران همواره از تمامیت ارضی و صلح و ثبات در سوریه حمایت می‌کند

مشاور ارشد وزیر امور خارجه تاکید کرد: جمهوری اسلامی ایران از تلاش‌های سازمان ملل برای تحکیم حاکمیت ملی و تمامیت ارضی سوریه، تشویق گفت وگوهای سوری _ سوری و ایجاد صلح و ثبات در این کشور همواره حمایت کرده و خواهد کرد.

به گزارش برنا، از پایگاه اطلاع رسانی وزارت امور خارجه، علی اصغر خاجی مشاور ارشد وزیر خارجه در امور ویژه سیاسی امروز  در دیدار با گیر پترسون نماینده ویژه دبیر کل سازمان ملل در امور سوریه پیرامون آخرین تحولات بحران سوریه، گفت وگوهای کمیته قانون اساسی، مقابله با تحریم ها و ارسال کمک های بشردوستانه برای مردم این کشور بحث و تبادل نظر کرد.

مشاور ارشد وزیر امور خارجه در این گفت وگو اظهار داشت: ایران از تلاش‌های سازمان ملل برای تحکیم حاکمیت ملی و تمامیت ارضی  سوریه، تشویق گفت وگوهای سوری _ سوری و  ایجاد صلح و ثبات در این کشور همواره حمایت کرده و خواهد کرد.

خاجی خاطرنشان کرد: دولت و مردم سوریه بیش از ۱۰ سال است که مقابل داعش و سایر گروه‌های تروریستی ایستادگی کردند و الان به ثبات نسبی رسیده و روابط آن کشور با کشورهای منطقه در حال افزایش بوده و لازم است سازمان ملل متحد و سایر بازیگران منطقه‌ای و بین المللی به این شرایط دولت و ملت سوریه، توجه کرده و برای رفع تحریم‌ها، کمک رسانی به مردم، بازگشت آوارگان و آغاز بازسازی این کشور، تلاش جاری را تشدید کنند.

پترسون که در راس هیاتی به تهران سفر کرده است از تلاش‌های کشورمان در همکاری با سازمان ملل و همچنین در قالب فرمت آستانه با هدف تقویت حل و فصل سیاسی بحران سوریه و حمایت از  گفت وگوهای ملی سوری قدردانی و بر استمرار این همکاری ها تاکید کرد.

دو طرف در پایان این نشست نسبت به  تقویت رایزنی‌های مشترک در آینده تاکید کردند.

 

وبگردی

  ارز فی

  نظر شما

  پربیننده‌ترین اخبار سیاسی

  مهمترین اخبار

  آخرین اخبار سیاسی

  اخبار برگزیده