دبیرکل سازمان ملل خواستار توقف نبرد در اوکراین شد

دبیرکل سازمان ملل خواستار توقف نبرد در اوکراین شد

آنتونیو گوترش دبیر کل سازمان ملل خواستار توقف نبرد در اوکراین شد و آن را کاملا ضروری دانست.

به گزارش برنا؛ دبیرکل سازمان ملل روز یکشنبه به وقت محلی در حساب کاربری خود در توئیتر نوشت: ایجاد توقف در نبرد در اوکراین برای عبور امن غیرنظامیان از ماریوپل، خارکف و سومی و همچنین سایر اماکنی که درگیری در آنجا وجود دارد، کاملا ضروری است تا اطمینان حاصل شود تدارکات بشردوستانه نجات‌بخش برای کسانی که در این اماکن باقی می‌مانند  منتقل می‌شوند.

آنتونیو گوترش روز گذشته در گفت‌وگو با دیمیتری کولبا وزیر خارجه اوکراین اعلام کرد سازمان ملل، متعهد به افزایش کمک‌های انسانی در اوکراین است.

دبیرکل سازمان ملل متحد در نشست اضطراری مجمع عمومی سازمان ملل درباره بحران اوکراین نیز گفت: جنگ در اوکراین باید متوقف شود. این جنگ که از هوا، زمین و دریا جریان دارد باید هم‌اکنون خاتمه یابد.

گوترش اضافه کرد بمب‌ها و موشک‌های روسیه روز و شب مشغول هدف قرار دادن اوکراین بوده است. کی‌یف از همه طرف محاصره شده است. ساکنان کی‌یف مجبورند در خانه‌ها، پناهگاه‌ها و ایستگاه‌های مترو پناه بگیرند. دولت اوکراین در میان جمعیت این کشور سلاح توزیع کرده است تا در امر دفاع شرکت کنند. حدود نیم میلیون اوکراینی مجبور به فرار از این کشور شده‌اند.

انتهای پیام/

آیا این خبر مفید بود؟

نتیجه بر اساس رای موافق و رای مخالف

وبگردی

    نظر شما

    پربیننده‌ترین اخبار سیاسی

    مهمترین اخبار

    آخرین اخبار سیاسی

    اخبار برگزیده