برگزاری همایش فلسطین و جغرافیای مقاومت در سازمان جغرافیایی نیروهای مسلح

امیر فخری: رژیم صهیونیستی درصدد از بین بردن جغرافیای تاریخی فلسطین و منطقه است

در آستانه روز جهانی قدس همایش فلسطین و جغرافیای مقاومت با حضور امیر سرتیپ دوم فخری، رئیس سازمان جغرافیای نیروهای مسلح، حجت‌الاسلام والمسلمین شیرازی، جانشین سازمان عقیدتی سیاسی وزارت دفاع و شکیبایی، قائم‌مقام جمعیت دفاع از آرمان‌های فلسطین، در سازمان جغرافیایی برگزار شد.

به گزارش خبرگزاری برنا؛ امیر سرتیپ دوم مجید فخری، رئیس سازمان جغرافیایی نیروهای مسلح، در این همایش با اشاره به نقش فرهنگ مقاومت در دفاع از کرامت و هویت اسلامی بر تبیین مقاومت فلسطین به عنوان نماد عزت‌خواهی مسلمانان تاکید کرد و گفت: برای مواجهه با دشمنی که رسانه‌های مهم جهان، دانش و ثروت کشورهای امپریالیستی و دیپلماسی کشورهای غربی را  در پشتیبانی خود دارد، باید به مصداق آیه واعدوا لهم ما استطعتم من قوة... آنچه می‌توانیم را فراهم کرده تا مقابل این جبهه کفر بایستیم.

وی با بیان اینکه صهیونیست‌ها سال‌ها تلاش کرده و درصدد این هستند که جغرافیای تاریخی فلسطین و منطقه را از بین ببرند و با جعل نام‌ها و تغییر موقعیت و اماکن مقدس به نوعی به اهداف‌شان برسند با اشاره به رفتار صهیونیست‌ها در حوزه جغرافیایی طبیعی گفت: تمهیداتی که صهیونیست‌ها از ابتدای اشغال فلسطین برای تسلط بر منابع آبی داشتند نشان می‌دهد همواره این موضوع مورد توجه سران رژیم صهیونیستی بوده و یکی از دلایل اشغال جولان علاوه بر دیده‌بانی سوریه و تسلط بر دمشق توجه بیشتر به منابع آبی منطقه بوده که بتوانند حوزه آبی منطقه را تحت کنترل داشته باشند.

وی با بیان اینکه امروز فلسطین کانون آزادی‌خواهی و آزادمنشی در دنیاست تصریح کرد: امروز دانشمند فرانسوی، کاریکاتوریست برزیلی، نقاش آرژانتینی، فوتبالیست آمریکایی و خیل عظیمی از آزاداندیشان جهان عضوی از جبهه مقاومت هستند که به رغم تسلط صهیونیست بر رسانه‌های جهان توانستند به نوعی صدای مظلومیت فلسطین را به جهانیان برسانند.

حجت‌الاسلام والمسلمین شیرازی جانشین  سازمان عقیدتی سیاسی وزارت دفاع نیز در این همایش با اشاره به تفکر راهبردی امام خمینی (ره) و آینده‌نگری مقام معظم رهبری با اشاره به نقشه‌های شوم انگلیس و آمریکا در منطقه، هدف از ایجاد رژیم صهیونیستی را جلوگیری از رشد اسلام در جهان و تسلط بر غرب آسیا عنوان کرد.

وی راهپیمایی امسال روز جهانی قدس را در جهت آرمان‌های امام راحل و تأکیدات مقام معظم رهبری و ناکامی‌های پی‌درپی صهیونیست‌ها در داخل و منطقه بسیار با اهمیت دانست و گفت: امروز می‌بینیم اسرائیلی‌ها که سودای نیل تا فرات را در سر داشتند در بین دیوارهای حائل زندانی شده‌اند و این در شرایطی است که مقاومت مردم فلسطین در قدس و سرزمین‌های اشغالی روز به روز قوی‌تر شده و صهیونیست‌ها با وجود سازش‌کاری برخی کشورهای عربی و حمایت آمریکا و غرب نمی‌توانند به حیات خود ادامه دهند.

انتهای پیام/

وبگردی

  ارز فی

  نظر شما

  پربیننده‌ترین اخبار سیاسی

  مهمترین اخبار

  آخرین اخبار سیاسی

  اخبار برگزیده