رئیس سازمان جغرافیایی نیروهای مسلح در نمایشگاه روز ملی خلیج فارس:

خلیج فارس قلب جهان اسلام است

رییس سازمان جغرافیای نیروهای مسلح گفت: خلیج فارس قلب جهان اسلام است و این نکته ای است که با توجه به جغرافیای تاریخ این منطقه، باید آن را مد نظر داشت.

به گزارش خبرگزاری برنا از روابط عمومی وزارت دفاع؛ امیر سرتیپ دوم دکتر مجید فخری رئیس سازمان جغرافیایی نیروهای مسلح در نمایشگاه روز ملی خلیج فارس گفت:  این نمایشگاه با هدف ارائه دستاوردها مطالعات و طرح های انجام شده با موضوع خلیج فارس در حوزه‌های گوناگون برگزار شده است.

وی افزود: خلیج فارس قلب جهان اسلام است و این نکته ای است که با توجه به جغرافیای تاریخ این منطقه، باید آن را مد نظر داشت.

وی ادامه داد: خلیج فارس، از جنبه های مختلف دارای اهمیت راهبردی است که ویژگی های ژئوپلیتیک، اقتصاد ، ذخایر عظیم نفت و گاز و همچنین ویژگی فرهنگی و انسانی منطقه را در طول تاریخ مورد توجه کشورهای استعمارگر قرار داده است.

رییس سازمان جغرافیای نیروهای مسلح با اشاره به بیانات رهبر معظم انقلاب در خصوص نقش اقوام مختلف  در دفاع مقدس گفت:  اقوام و پیروان ادیان مختلف در عرصه های مختلف دفاع از کشور حضور داشته اند تا امروز همچنان این کشور مستقل و مقتدر باقی بماند؛ و امروز نیز یاد همه مدافعان خلیج فارس، آنهایی که با قلم، سلاح، فکر و احساساتشان مدافع این آب و خاک هستند را گرامی می‌داریم.
انتهای پیام/

وبگردی

  ارز فی

  نظر شما

  پربیننده‌ترین اخبار سیاسی

  مهمترین اخبار

  آخرین اخبار سیاسی

  اخبار برگزیده