میلیون‌ها کودک سوری چشم به راه کمک‌های سازمان ملل

سازمان ملل متحد در تازه‌ترین آمار، شمار کودکان سوری نیازمند کمک را بیش از ۱۲ میلیون و ۳۰۰ نفر اعلام کرد که بالاترین میزان از سال ۲۰۱۱ میلادی و آغاز ناآرامی‌ها در سوریه است.

به گزارش خبرگزاری برنا، به نقل از خبرگزاری فرانسه، در بیانیه امروز (یکشنبه) مدیر منطقه‌ای یونیسف در خاورمیانه و شمال آفریقا آمده است که میلیون‌ها کودک در سوریه و دیگر کشورهای همسایه همچنان در هراس، بی‌تکلیفی و نیاز زندگی می‌کنند.

بر پایه تازه‌ترین آمار سازمان ملل، «بیش از شش میلیون و ۵۰۰ هزار کودک در سوریه نیازمند کمک هستند» و «نزدیک به پنج میلیون و ۸۰۰ هزار کودک سوری نیز در کشورهای همسایه به کمک وابسته هستند»

«عادل خدر» با بیان این که «این، بالاترین آماری است که در ۱۱ سال گذشته اعلام شده»، در بیانیه خود آورده است: بسیاری از خانواده ها برای گذران زندگی خود با مشکل مواجه هستند و این در حالی است که قیمت اقلام ضروری، از جمله غذا، تا حدی به دلیل بحران در اوکراین، به شدت در حال افزایش است.

نیاز فوری ۲۰ میلیون دلاری

صندوق کودکان سازمان ملل (یونیسف) همچنین با ابراز تاسف از کاهش بودجه بین المللی خود، اعلام می کند «کمتر از نیمی از بودجه مورد نیاز امسال را دریافت کرده است». این سازمان همچنین از «نیاز فوری ۲۰ میلیون دلار (نزدیک به ۱۹ میلیون یورو) برای عملیات برون مرزی خود» خبر داد که تنها وسیله بقا برای نزدیک به یک میلیون کودک در شمال غربی سوریه است.

در این بیانیه همچنین آمده است: بحران در سوریه هنوز تا مرحله پایانی فاصله زیادی دارد. چرا که از سال ۲۰۱۱ تاکنون ۱۳ هزار کودک زخمی و کشته شده اند که ۲۱۳ نفر آنها در سه ماه ابتدایی سال ۲۰۲۲ آسیب دیده اند.

این گزارش حاکی است: از آغاز ناآرامی ها در سوریه در سال ۲۰۱۱ تا کنون، حدود نیم میلیون نفر جان خود را از دست داده اند و ناآرامی های این کشور وسیع‌ترین موج مهاجرت پس از جنگ جهانی دوم را رقم زده است.

انتهای پیام/

وبگردی

  ارز فی

  نظر شما

  پربیننده‌ترین اخبار سیاسی

  مهمترین اخبار

  آخرین اخبار سیاسی

  اخبار برگزیده