معاون دیپلماسی اقتصادی وزارت امور خارجه:

هفدهمین اجلاس کمیسیون مشترک اقتصادی جمهوری اسلامی ایران و ارمنستان برگزار می‌شود

معاون دیپلماسی اقتصادی وزارت امور خارجه با اعلام اینکه این وزارت با قوت موضوع برگزاری کمیسیون های مشترک اقتصادی با کشورهای هدف را دنبال می کند گفت: هفدهمین اجلاس کمیسیون مشترک اقتصادی با ارمنستان که قرار است در روزهای ۲۰ و ۲۱ اردیبهشت در شهر ایروان برگزار شود.

به گزارش خبرگزاری برنا، مهدی صفری معاون دیپلماسی اقتصادی وزارت امور خارجه با اعلام اینکه این وزارت با قوت موضوع برگزاری کمیسیون‌های مشترک اقتصادی با کشورهای هدف را دنبال می‌کند گفت: هفدهمین اجلاس کمیسیون مشترک اقتصادی با ارمنستان که قرار است در روزهای ۲۰ و ۲۱ اردیبهشت در شهر ایروان برگزار گردد، می تواند نقش بسزایی در پیشبرد روابط اقتصادی تهران و ایروان ایفا نماید. 

صفری با تاکید بر لزوم تلاش طرفین برای اجرای توافقات و تفاهمات این نشست، سهم ایران از بازار پنج میلیارد دلاری ارمنستان را ناچیز بر شمرد و تاکید نمود که ظرفیت و پتانسیل های قابل توجه ای در زمینههای مختلف از جمله انرژی، ترانزیت، نیروگاهی، کشاورزی، داروسازی و تجهیزات پزشکی، ارتباطات و فناوری اطلاعات در روابط وجود دارد که در صورت فعال سازی می تواند حجم مبادلات دو کشور را بنحوی چشمگیری ارتقا دهد. 

شایان ذکر است از طرف کشورمان وزیر نیرو و از طرف ارمنستان وزیر انرژی مسئولیت برگزاری کمیسیون مشترک را بر عهده دارند. 

در جریان این سفر مقرر است هیئتی از مقامات و تجار بخش خصوص مهندس محرابیان  وزیر نیرو را همراهی نمایند. در حاشیه برگزاری اجلاس فوق قرار است همایش تجاری با حضور فعالان بخش خصوصی دو کشور برگزار شود. 

در این کمیسیون مقرر است در حوزه های مختلفی همچون تجارت و تهاتر، سرمایه گذاری، ترانزیت و حمل و نقل ، برق و انرژی، نفت و گاز، گمرک، بانکی و مالی، استاندارد، گردشگری، بهداشت و موارد مهم دیگری به بحث و تبادل پرداخته شود.

شانزدهمین اجلاس کمیسیون مشترک دوکشور در تیر ماه ۱۳۹۸ در تهران برگزار شده بود.

انتهای پیام/ 

وبگردی

  ارز فی

  نظر شما

  پربیننده‌ترین اخبار سیاسی

  مهمترین اخبار

  آخرین اخبار سیاسی

  اخبار برگزیده