سخنگوی کمیسیون اصل نود قانون اساسی مجلس شورای اسلامی

مشکلات وزارت راه و بانک ملی درخصوص کارخانه ریسباف اصفهان حداکثر ظرف ۲۰ روز نهایی می‌شود

سخنگوی کمیسیون اصل نود قانون اساسی مجلس شورای اسلامی گفت: مشکلات وزارت راه و بانک ملی درخصوص کارخانه ریسباف اصفهان حداکثر ظرف ۲۰ روز نهایی می‌شود.

علی خضریان با اشاره به نشست عصر امروز (دوشنبه ۱۹ اردیبهشت ماه) کمیسیون اصل نود قانون اساسی که با موضوع حل مشکل حفظ بنای تاریخی کارخانه ریسباف اصفهان برگزار شد، گفت: این جلسه با حضور استاندار اصفهان، رؤسا و مدیران وزارت راه و شهرسازی، بانک ملی ایران، شرکت بازآفرینی شهری، شورای شهر اصفهان، شهرداری اصفهان، و همچنین نمایندگان استان اصفهان برگزار شد.

نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیس در مجلس شورای اسلامی در ادامه در تشریح موضوع این نشست عنوان کرد: با توجه به ارزش تاریخی ملک کارخانه ریسباف اصفهان، که ثبت ملی نیز شده و جزو اموال تملیکی بانک ملی است، در سال ۹۵ مقرر شده بود این ملک جهت بهره‌برداری فرهنگی و تاریخی در اختیار شرکت بازآفرینی شهری ایران قرار گیرد اما متاسفانه تا کنون این امر محقق نشده است.

وی در ادامه با بیان اینکه پیگیری این موضوع بر اساس شکایت نمایندگان اصفهان صورت گرفت، اظهار داشت: ماحصل آن با توجه به اظهارات طرفین و استماع مشکلات اداری طرفین در انتقال این طرح، مقرر شد مشکلات فی مابین وزارت راه و شهرسازی و بانک ملی به نمایندگی از مادر تخصصی عمران و بهسازی شهری حداکثر ظرف ۲۰ روز نهایی شود و طبق قرارداد سال ۹۵، این ملک جهت حفاظت از میراث فرهنگی انتقال پیدا کند.

خضریان در ادامه با تأکید بر اینکه انتقال سند و تحویل ملک نیز باید به صورت کامل جهت احیا و حفظ این ملک تاریخی صورت گیرد، یادآور شد: همچنین باید در اجرای مفاد قرارداد مبایعه نامه استانداری اصفهان با همکاری شهرداری و شورای شهر اصفهان نسبت به رفع موانع انتقال و پرداخت ثمن معامله که شامل اجرای مصوبه کمیسیون ماده ۵ به تاریخ ۱۷ آبان ۹۴ با موضوع اراضی خیابان فرایبورگ مبنی بر سطح اشغال ۶۰ رصد از ساخت ۴ طبقه با ارتفاع ۱۷ متر که به استناد نامه دبیر شورای عالی شهرسازی به تاریخ ۲۸ اردیبهشت ۹۹ قرار گرفته شده، اقدامات لازم صورت گیرد.

سخنگوی کمیسیون اصل نود قانون اساسی مجلس شورای اسلامی در پایان خاطرنشان کرد: در نهایت کمیسیون تاکید کرد گزارش مکتوب و رسمی انجام این موضوع با مدیریت و هماهنگی استاندار اصفهان و مجمع نمایندگان استان در ظرف زمانی مشخص شده ارائه شود.

انتهای پیام/

وبگردی

  ارز فی

  نظر شما

  پربیننده‌ترین اخبار سیاسی

  مهمترین اخبار

  آخرین اخبار سیاسی

  اخبار برگزیده