خبرنگاران رسانه های خارجی مستقر در تهران ضمن محکومیت شهادت شیرین ابوعاقله، بیانیه‌ای صادر کردند

خبرنگاران رسانه های خارجی مستقر در تهران با انتشار بیانیه ای با محکوم کردن جنایات رژیم صهیونیستی در به شهادت رساندن " شیرین ابوعاقله " خبرنگار شبکه الجزیره ؛ این اقدام نظامیان اسراییلی را به مثابه هدف قرار دادن آزادی بیان رسانه ها توصیف کردند.

به گزارش خبرگزاری برنا؛ متن کامل بیانیه به این شرح است:

به نام خداوند بخشنده مهربان

در پی جنایت هولناک و غیر قابل توجیه اشغالگران صهیونیست در به شهادت رساندن همکار گرانقدر و کهنه کارمان در شبکه الجزیره خانم شیرین ابو عاقله که مشغول پوشش خبری اتفاقات اردوگاه جنین در شمال کرانه باختری بود ، ما خبرنگاران رسانه های خارجی مستقر در تهران ضمن ابراز انزجار شدید خود ازین جنایت و محکوم کردن اقدام صهیونیست ها در هدف قرار دادن آزادی بیان رسانه ها، مراتب تسلیت و همدردی خود را به خانواده آن شهید و همچنین همکارانمان در شبکه الجزیره و هر صدای آزاده ای در جهان که در بازتاب دادن حقیقت می کوشد، اعلام می کنیم..

او از برجسته ترین چهره های رسانه ای فلسطین و خبرنگاری درخشان بود که با پوشش خبری خود از وقایع میدانی فلسطینی کوشید تا گوشه ای از مظلومیت ملت فلسطین و ظلمی که به دست نظامیان اشغالگر بر هموطنانش می رود را به گوش جهانیان برساند و بر این راه ماند تا به فیض شهادت رسید...

این جنایت هولناک، بار دیگر ماهیت تروریستی رژیم اشغالگر را نمایان ساخت، چنانچه  به گواه ادله و شهود نظامیان اشغالگر او را به صورت عمدی و علی رغم رعایت تمام اصول حرفه ای و امنیتی در نوع پوشش خبرنگاران زمان جنگ و درگیری، هدف قرار دادند... این جنایت بزدلانه نشانه دیگری است از تلاش عامدانه رژیم اشغالگر قدس برای ترساندن و ارعاب خبرنگاران که با هدف جلوگیری از بازتاب حقیقت و برای برملا نشدن جنایت های این رژیم در نقض حقوق بشر در سرزمین فلسطین صورت می گیرد.. جنایتی که گوشه دیگری است از قتل غیر نظامیان فلسطینی و نقض واضح و عیان حقوق بشر و قوانین بین المللی به دست رژیم صهیونیستی.

خبرنگاران رسانه های خارجی مستقر در تهران از سازمان های بین المللی و حقوقی درخواست می کنند تا ضمن محکوم کردن این جنایت، اقدامات حقوقی لازم را جهت پیگرد قانونی جنایتکاران و مرتکبان آن از طریق اجرای یک تحقیق جنایی مستقل انجام دهند تا پایانی باشد بر دهه ها جرم و جنایت صهیونیست ها...

شهادت گوارایش باد ...

برای خانواده و همکارانش صبر و برای هر که قدم در راه او دارد استواری و توفیق آرزو داریم...

انتهای پیام/

وبگردی

    نظر شما

    پربیننده‌ترین اخبار سیاسی

    مهمترین اخبار

    آخرین اخبار سیاسی

    اخبار برگزیده