وزیر امور خارجه کشورمان با نخست وزیر هند دیدار کرد

حسین امیرعبداللهیان وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران امروز، چهارشنبه، با نارندرا مودی نخست وزیر هند دیدار و گفتگو نمود.

به گزارش گروه سیاسی خبرگزاری برنا،  وزیر امور خارجه کشورمان با اشاره به گفت و گوهای انجام شده در سفر جاری خود با مقامات هندی، برهمسویی و هم نظری موجود در گفتگوها تاکید کرده و زمینه های مختلف همکاری های دو کشور ایران و هند را بر شمرد. 

نخست وزیر هند نیز در این دیدار ضمن اشاره به خاطرات خوب خود در سفر به جمهوری اسلامی ایران و ابلاغ سلام‌های گرم خویش به مقام معظم رهبری و رئیس جمهوری اسلامی ایران، با توجه به سابقه تاریخی و تمدنی روابط دو کشور اظهار داشت که پاندمی کووید موجب کندی در ارتباط دو کشور گردید و امید است که با برطرف شدن این مشکل بتوان در همه عرصه ها روابط دو کشور را تحرک بخشید.

 نخست وزیر هند با توجه به توافقات موجود میان دو کشور در زمینه همکاری های مختلف، آمادگی کشورش برای تحرک بخشیدن به همکاری ها به ویژه در رابطه با خطوط مواصلاتی اعلام داشت.

نخست وزیر هند در پاسخ به دعوت رئیس جمهور کشورمان از وی جهت سفر به جمهوری اسلامی ایران، ضمن استقبال از این سفر، متقابلا از رئیس جمهوری اسلامی ایران جهت بازدید از هند دعوت نمود.

انتهای پیام/ 

وبگردی

    نظر شما

    پربیننده‌ترین اخبار سیاسی

    مهمترین اخبار

    آخرین اخبار سیاسی

    اخبار برگزیده