چین و روسیه از عضویت ایران در بریکس حمایت کردند

چین و روسیه از عضویت ایران در بریکس حمایت کردند

سخنگوی وزارت امورخارجه چین با اشاره به ابراز تمایل ایران به عضویت در بریکس، اعلام کرد کشورش از روند افزایش عضو و گسترش همکاری های "بریکس پلاس" به شکل فعالانه حمایت می کند. وزیر امور خارجه روسیه نیز ایران را میزبانی شایسته و ارزشمند برای عضویت در بریکس دانست.

به گزارش خبرگزاری برنا، همچنین سرگئی لاوروف وزیر امور خارجه روسیه درخصوص تمایل جمهوری اسلامی ایران برای عضویت در بریکس، ایران را کشوری شایسته نامزدی این گروه دانسته و گفته است که عضویت تهران در بریکس، ارزشمند خواهد بود. وی گفت در گفت و گو با خبرنگاران اعلام کرد مهم ترین موضوع این است که روند مقدماتی برای توسعه گروه بریکس آغاز شده است.

به گزارش تارنمای رسمی وزارت امور خارجه چین، «ژائو لیجیان» سخنگوی وزارت امورخارجه این کشور در تازه ترین نشست خبری خود در پاسخ به سوال خبرنگار خبرگزاری تاس درخصوص ابراز تمایل ایران و آرژانتین برای عضویت در بریکس گفت: گفت ما متوجه شدیم بسیاری کشورها از جمله ایران و آرژانتین برای پیوستن به بریکس ابراز تمایل کردند. به عنوان رئیس دوره‌ای سال جاری بریکس، چین فعالانه از روند گسترش و افزایش عضوپذیری بریکس و گسترش همکاری "بریکس پلاس"  حمایت می‌کند.

وی همچنین افزود چین به همراه سایر شرکای بریکس با قاطعیت  پیرامون پیشرفت روند گسترش این گروه ، کار خواهد کرد و بدین ترتیب شرکای بیشتری به خانواده بریکس ملحق خواهند شد. 

انتهای پیام/

آیا این خبر مفید بود؟

نتیجه بر اساس 0 رای موافق و 0 رای مخالف

وبگردی

    نظر شما

    پربیننده‌ترین اخبار سیاسی

    مهمترین اخبار

    آخرین اخبار سیاسی

    اخبار برگزیده