کارشناس مسائل اوراسیا درگفت‌وگو با برنا:

نظم جدید منطقه‌ به بازیگری ایران، ترکیه و روسیه درحال تشکیل است

نظم جدید منطقه‌ به بازیگری ایران، ترکیه و روسیه درحال تشکیل است

کارشناس مسائل اوراسیا سفرهای متعدد منطقه‌ای به ویژه سفرروسای جمهور ترکیه و روسیه به تهران را مهر تاییدی بر واکنش مثبت همسایگان به دیپلماسی همسایگی ایران دانست.

مهدی خرسند کارشناس مسائل اوراسیا در گفت‌و‌گو با خبرنگار سیاسی خبرگزاری برنا به سفر روسای جمهور ترکیه و روسیه و تاثیر این سفرها بر ارتقا سطح روابط منطقه‌ای کشور اشاره کرد و گفت: به دلیل تغییر نگاهی که در دیپلماسی ایران و سیاست خارجی آن در دولت سیزدهم ایجاد شده، راهبرد تعاملات با همسایگان در دستور کار سیاست خارجی قرار گرفته است.

خرسندی اضافه کرد: در پی این مدت شاهد این بودیم که همسایگان پازل مفقود شده‌ی خود را پیدا کرده و به پیام ایران در خصوص این راهبرد پاسخ مثبت می‌دهند که سفرهای منطقه‌ای اخیر نیز مهر تاییدی بر این مسئله است.

این کارشناس مسائل اوراسیا در رابطه با سفر اردوغان و پوتین، اظهار داشت: با وجود اینکه از گذشته مشخص شده بود که اجلاس سران کشورهای ضامن آتش بس سوریه در تهران برگزار خواهد شد اما تعیین زمان این سفر بر عهده میزبان بود که به پیشنهاد آن بلافاصله پس از سفر بایدن به غرب آسیا برگزار شد که مورد استقبال میهمانان(روسیه و ترکیه) قرار گرفت.

وی در پایان تصریح کرد: عملا یک نظم جدید در منطقه با سه پایه و محور به بازیگری ایران، ترکیه و روسیه درحال شکل گیری است که آن را می‌توان نتیجه یک دیپلماسی فعال منطقه‌ای در حوزه همسایگی جمهوری اسلامی ایران دانست.

انتهای پیام/

 

آیا این خبر مفید بود؟

نتیجه بر اساس رای موافق و رای مخالف

وبگردی

  نظر شما

  • رحمت اله شاهی زهی

   درود بر مهدی خرسند لیه چاک

  پربیننده‌ترین اخبار سیاسی

  مهمترین اخبار

  آخرین اخبار سیاسی

  اخبار برگزیده