برنا گزارش می‌دهد

دولت‌مردان در میدان؛ از آبادان تا تهران

دولت‌مردان در میدان؛ از آبادان تا تهران

حوادث متعددی همچون سیل استهبان، شیراز، ریزش ساختمان متروپل و سیل اخیری که بسیاری از شهرهای ایران را درگیر کرد مهر تاییدی بر واژه مردان میدان برای مسئولان دولت سیزدهم بود.

به گزارش خبرنگار سیاسی خبرگزاری برنا، در آستانه یک سالگی دولت سیزدهم، حضور مسئولان در میدان در شرایط بحرانی یکی از مواردی است که در یک سالی که گذشت به وفور دیده شده است، امری که سوژه‌ای برای کاربران فضای مجازی برای قیاس دولتمردان با مسئولان دولت‌های پیشین  ایجاد کرد. 

حوادث متعددی همچون سیل استهبان، شیراز، ریزش ساختمان متروپل و سیل اخیری که بسیاری از شهرهای ایران را درگیر کرد مهر تاییدی بر واژه مردان میدان برای مسئولان دولت سیزدهم بود. 

پس از وقوع حادثه دلخراش متروپل، مسوولان امر پی از گذشت چندین ساعت در محل حادثه حضور پیدا کردند، احمد وحیدی پنج شبانه روز به امدادگری در محل حادثه پرداخت طوری که به دلیل بی‌خوابی و کار زیاد زیر سرم رفت. 

وحیدی + متروپل

محمد مخبر، معاون اول رئیس جمهور بلافاصله پس از ریزش این ساختمان در تماس‌های تلفنی جداگانه با استاندار خوزستان و فرماندار آبادان، دستورات لازم برای بسیج امکانات جهت کمک به مصدومان این حادثه را صادر کرد.

وی همچنین با هدف پیگیری آخرین وضعیت رسیدگی به حادثه ریزش ساختمان متروپل از این مکان بازدید و از نزدیک با حادثه دیدگان گفتگو کرد. 

مخبر -متروپل - برنا اروند

یکی دیگر از اتفاقات دلخراش دیگر حادثه سیل استهبان بود که وزیر کشور باز هم پس از گذشت چند ساعت در محل حضور و شرایط را ارزیابی کرد. 
وزیر کشور علت حضور میدانی خود را همدردی با مردم و بررسی دقیق جزئیات و ابعاد مختلف حادثه عنوان کرد و دستور دارد موضوعات دقیق بررسی کارشناسی شوند و دلیل اهمال کاری و قصور در وقوع این حادثه تلخ مشخص شود. 
وحیدی + استهبان

در چند روز اخیر کشور شاهد بارش‌های سیل آسایی بود که موجب روان شدن سیل در بسیاری از شهرها  و اطراف تهران بود؛ در این حادثه هم مسوولان امر از لحظات اول تا اکنون در میدان حضور یافتند. 

سیلی که در امامزاده داوود روان شد، شرایط بحرانی را برای این منطقه و مردمش ایجاد کرد معاون اول رئیس‌جمهور، وزیر کشور، استاندار و شهردار تهران سریعا در محل حضور یافتند و ابعاد خسارات این حادثه را ارزیابی و دستورات لازم برای رسیدگی به سیل‌زدگان را صادر کردند. 

معاون اول رئیس‌جمهور نیز ساعاتی قبل از محل سیل در فیروزکوه بازدید کرد، همچنین پس از سیل مهیب صبح امروز در استان یزد، احمد وحیدی به همراه فرمانده نیروی زمینی ارتش خود را به این استان رساندند تا از نزدیک در جریان مشکلات مردم استان یزد قرار گیرند.

بازدید معاون اول رئیس‌جمهور از مناطق سیل‌زده در فیروزکوه

وزیر کشور

رهبر معظم انقلاب در سخنرانی روز چهاردهم خرداد با اشاره به اینکه موارد متعدّدی داریم که امام با صراحت از مسئولین کشور ــ یا از یک نفر، یا از مجموعه‌ای از مسئولین ــ قدرشناسی کردند، گفتند:  امروز که دشمن در صدد تخریب مسئولان انقلابی است، وظیفه‌ی قدرشناسی وظیفه‌ی سنگینی است؛ باید از مسئولین قدرشناسی کرد. اینکه انسان میبیند در قضیّه‌ی آبادان یک وزیر سه چهار روز، شبانه‌روز بر سر آن کار میرود، خودش می‌ایستد، این خیلی کار مهمّی است؛ اینکه رئیس‌جمهور محترم یا معاون او میروند با آسیب‌دیدگان قضیّه ملاقات میکنند، به آنها تسلّا میدهند، به دلهای آنها آرامش میدهند، اینها خیلی باارزش است؛ از اینها باید قدرشناسی بشود.

این جملاتی بود که رهبر انقلاب در سخنرانی 14 خرداد گفتند و از اقدامات دولتمردان به نحوی قدر دانی کردند؛ حضور دولتمردان در میدان در حوادث نه تنها موجب بررسی دقیقتر ابعاد خواهد شد بلکه این حرکت ارزشمند دلگرمی زیادی برای مردم ایجاد کرده و تجلی واقعی شعار" دولت مردمی" است. 

انتهای پیام/ 

آیا این خبر مفید بود؟

نتیجه بر اساس رای موافق و رای مخالف

وبگردی

    نظر شما

    پربیننده‌ترین اخبار سیاسی

    مهمترین اخبار

    آخرین اخبار سیاسی

    اخبار برگزیده