معاون‌پارلمانی رئیس جمهور خبر داد

رئیس جمهور با مجمع نمایندگان استان های کرمان،‌سیستان و بلوچستان، هرمزگان و یزد دیدار می‌کند

معاون امور مجلس رئیس جمهور از تشکیل دهمین نشست رئیس جمهور با مجامع استانی نمایندگان خبر داد و گفت: آیت الله رئیسی روز پنج شنبه هفته جاری با مجمع نمایندگان استان های کرمان، سیستان و بلوچستان، هرمزگان و یزد دیدار و گفت و گو خواهد داشت.

به گزارش خبرنگار سیاسی خبرگزاری برنا، سید محمد حسینی در گفت و گو با خبرنگاران با تاکید بر اهتمام آیت الله رئیسی بر تعامل و همگرایی سازنده با نمایندگان مجلس شورای اسلامی اظهارداشت: رئیس جمهور با برگزاری دهمین نشست مجمع استانی، عملا در یکسال گذشته با تمام مجامع استانی و نمایندگان مجلس شورای اسلامی بصورت حضوری دیدار و از نزدیک در جریان دیدگاه ها، پیشنهادها، نقدها و نظرات آنان قرار گرفت.  

معاون امور مجلس رئیس جمهور خاطرنشان کرد: دیدار رئیس جمهور با تمامی نمایندگان مجلس در این مدت در حالی است که معاون اول و معاون اجرائی رئیس جمهور در قالب 20 دیدار با مجامع استان با 196 نماینده دیدار و بصورت انفرادی نیز با 110 نماینده دیدار داشتند.

دکتر حسینی افزود: در دوره زمانی دولت سیزدهم، همچنین وزرای دولت 152 مورد با مجامع استانی،‌239 دیدار با کمیسیون ها و 64 دیدار با فراکسیون ها داشتند و براساس ابتکار جدید دولت مردمی، 252 بار نیز در روزهای دوشنبه با حضور در مجلس و دفتر دولت با نمایندگان دیدار و گفت و گو داشته اند. در این بازه زمانی همچنین معاونین پارلمانی وزرا و دستگاه های اجرایی نیز هزار و 77 مورد در صحن مجلس حضور و با نمایندگان تعامل داشتند که بیش از دو برابر دولت قبل است.

معاون رئیس جمهور در ادامه با اشاره به سفرهای استانی آیت الله رئیسی گفت با انجام سفر استانی به کرمان در هفته آینده، دولت در سال نخست خود به تمام استان‌های کشور سفر کرده است که این میزان سفر و حجم دیدارها و مصوبات راهبردی و عزم دولت برای اتمام پروژه‌های نیمه تمام اولویت دار نشان از اراده بلند دولت مردمی برای تبدیل کشور به یک کارگاه بزرگ عمرانی و توسعه متوازن استان های کشور هست.  

حسینی همچنین درباره نشست رئیس جمهور با مجمع نمایندگان استان های خراسان رضوی، شمالی و جنوبی در هفته جاری اظهارداشت: آیت الله رئیسی در این جلسه بر ضرورت و اهمیت تقویت نشاط، روحیه جهادی و امید آفرینی در سطح جامعه بعنوان یکی از راهبرهای رهبری معظم تاکید و به نمایندگان یادآور شد که شما را دلسوز و دغدغه مند می دانم ولی باید تلاش کرد از سخنان و اقداماتی که مردم را مایوس می کند پرهیز کرد و باید با برنامه و در عمل مردم احساس کنند که دولت و مجلس صادقانه بدنبال رفع مشکلات هستند.

دکتر حسینی درخصوص اهم مسائل مطرح شده در جلسه مجمع نمایندگان استان های خراسان رضوی، ‌شمالی و جنوبی گفت: در این جلسه نمایندگان طی سخنانی دیدگاه‌های خود در موضوعات ملی ،‌استانی و حوزه انتخابیه را بیان کردند و رئیس جمهور چنین نشست‌هایی را منشاء تصمیم سازی و تصمیم گیری های اساسی دانست.

دکتر حسینی گفت: رئیس جمهور عدالت را محور اصلی اقدامات دولت مردمی توصیف کرد و بر اهتمام دولت بر اتمام پروژه های نیمه تمام اولویت‌دار که در سراسر کشور گسترده است تاکید کرد.

معاون پارلمانی رئیس جمهور مواردی که نمایندگان مطرح کرده بودند را مورد اشاره قرار داد و بر پیگیری آن بر اساس اولویت تاکید کرد.

در این دیدار نمایندگان استان های خراسان رضوی،‌شمالی و جنوبی در سخنانی با تقدیر از رویکرد و دیدگاه ها و تصمیمات شجاعانه آیت الله رئیسی در بخش های گوناگون از جمله توسعه روابط با کشورهای همسایه و دوست، رسیدگی به محرومین ،‌ برخورداری از روحیه مردمی و حضور در بین اقشار مختلف مردم،‌ نظرات و مطالبات خود را در حوزه های مختلف بیان کردند.

بهره‌گیری از ظرفیت معادن در منطقه، انتقال آب از خلیج فارس و دریای عمان، اختصاص بودجه محرومیت زدایی،‌ توجه به پروژه های نیمه تمام استان‌ها، کنترل قیمت ها، رفع مشکل مجتمع های صنعتی و تولیدی در سطح استان، تکمیل پروژه های راه آهن و راه های موصلاتی، احداث بیمارستان، توجه به مشکل کولبری در شهرهای مرزی استان، حمایت از بخش کشاورزی و صنایع تبدیلی، مسکن محرومین و مناطق روستایی،‌ رسیدگی به مشکل آب ،‌آلودگی و ترافیک شهر مشهد، توجه به آزاد راه حرم تا حرم، استفاه از بانوان در مدیریت های اجرایی،‌ توجه به مشکلات عشایر، تمرکز زدایی، گسترش آبخیزداری، استفاده از انرژی خورشیدی، برخورد قاطع با محتکران و گرانفروشان،مباحث مربوط به زعفران ، گلایه از حضور بانیان وضع موجود در برخی مدیریت‌ها، توجه مالکان معادن به انجام مسئولیت های اجتماعی و ضرورت تبیین اقدامات دولت از جمله محور های اصلی بود که در این نشست توسط نمایندگان سه استان مطرح شد.

همچنین در این نشست استانداران این سه استان در خصوص اولویت‌های هر استان و اقدامات انجام شده، توضیحاتی ارائه کردند.

انتهای پیام/

وبگردی

    نظر شما

    پربیننده‌ترین اخبار سیاسی

    مهمترین اخبار

    آخرین اخبار سیاسی

    اخبار برگزیده