اختصاص ۲۶ هزار میلیارد تومان برای سرمایه‌گذاری در طرح‌های شرکت ملی گاز

اختصاص ۲۶ هزار میلیارد تومان برای سرمایه‌گذاری در طرح‌های شرکت ملی گاز

اعطای ۲۶ هزار میلیارد تومان سرمایه‌گذاری برای طرح‌های اولویت‌دار شرکت ملی گاز ایران در جلسه‌ای با حضور معاون اول رئیس جمهور به تصویب رسید.

به گزارش خبرگزاری برنا، جلسه کمیته رسیدگی به طرح‌های جدید سرمایه‌گذاری وزارت نفت در بخش گاز، بعد از ظهر امروز(شنبه) به ریاست محمد مخبر معاون اول رئیس‌جمهور برگزار شد و طرح‌های مهم، اساسی و اولویت‌دار در بخش پایین‌دستی در حوزه شرکت ملی گاز ایران به تصویب رسید.

در این جلسه که رئیس کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی نیز حضور داشت، وزیر نفت با اشاره به پروژه‌های جدید قابل سرمایه‌گذاری شرکت ملی نفت گاز ایران گفت: بر اساس ردیف 10-1 بند الف تبصره 14 قانون بودجه سال 1401 مبلغ 260 هزار میلیارد ریال معادل یک میلیارد دلار جهت اجرای پروژه در راستای حفظ و نگهداشت تولید در پالایشگاه‌ها، ذخیره‌سازی گاز، توسعه شبکه انتقال گاز و گازرسانی به شهرها و روستاهای باقی مانده فاقد گاز پیش‌بینی شده است.

در ادامه این نشست مدیرعامل شرکت ملی گاز ایران نیز گزارشی از پروژه‌های اولویت‌دار  قابل سرمایه‌گذاری ارائه کرد که پس از بحث و بررسی، سرمایه‌گذاری بالغ بر یک میلیارد دلار معادل 26 هزار میلیارد تومان برای طرح‌های مذکور به تصویب رسید.

انتهای پیام/

 

آیا این خبر مفید بود؟

نتیجه بر اساس 0 رای موافق و 0 رای مخالف

وبگردی

    نظر شما

    پربیننده‌ترین اخبار سیاسی

    مهمترین اخبار

    آخرین اخبار سیاسی

    اخبار برگزیده