مرتضوی: هرمزگان به عنوان استان آزمایشی برای اجرای طرح کالابرگ الکترونیکی انتخاب شده است

مرتضوی: هرمزگان به عنوان استان آزمایشی برای اجرای طرح کالابرگ الکترونیکی انتخاب شده است

وزیر کار اظهار داشت: استان هرمزگان به عنوان استان پایلوت و آزمایشی برای اجرای طرح کالابرگ الکترونیکی انتخاب شده است و همکاران ما به آنجا رفته اند و ستاد های شهرستانی تشکیل شده است و این موضوع اختیاری است. نتیحه گزارشات و اقدامات و مطالب را در آینده به استحضار مردم می رسانیم.

به گزارش خبرنگار سیاسی خبرگزاری برنا، وزیر رفاه، کار و تعاون اجتماعی  با تاکید بر اینکه ما مکلف هستیم که سازوکار کالابرگ را تقویت کنیم، افزود:‌ همکاران ما در وزارت کار با همکاری وزارتخانه های اقتصاد و صنعت جلساتی داشتند و بستر این کار فراهم شده است؛ این طرح در چند شهرستان به صورت موردی اجرا شد که بازخورد خوب و مطلوبی گرفتیم.

مرتضوی ادامه داد: به محض اینکه زمینه کالابرگ الکترونیکی فراهم شود، به صورت آزمایشی آن را اجرا می‌کنیم و امیدواریم هرچه زودتر این طرح اجرا شود.

وزیر تعاون کار و رفاه اجتماعی افزود: استفاده از کالابرگ اختیاری است یعنی کسانی که بخواهند می‌توانند از آن استفاده کرده و یا از مبلغ نقدی آن استفاده کنند.

مرتضوی گفت: سازوکار اجرای این طرح این است که کارت الکترونیکی افراد معادل مبلغ یارانه شارژ می شود و افراد در یک بازه زمانی مشخص و به اختیار می توانند با این کارت، پروتیین خرید کنند یا اینکه زمانی که یارانه به حساب افراد واریز می شود، پول آن را برداشت کنند.

وزیر کار اظهار داشت: استان هرمزگان به عنوان استان پایلوت و آزمایشی برای اجرای طرح کالابرگ الکترونیکی انتخاب شده است و همکاران ما به آنجا رفته اند و ستاد های شهرستانی تشکیل شده است و این موضوع اختیاری است. نتیحه گزارشات و اقدامات و مطالب را در آینده به استحضار مردم می رسانیم.

مرتضوی در پایان گفت: فرآیند  به این شکل است که کارت شما شارژ می شود معادل یارانه دریافتی شما و بخاطر اینکه می گویند مصرف پروتئین در کشور کاهش پیدا کرده است در یک مقطع زمانی مشخص مختار هستی که پروتئین خریداری کنید و یا وقتی که یارانه ها واریز می شود پول خود را برداشت کنید.

انتهای پیام/ 

آیا این خبر مفید بود؟

نتیجه بر اساس رای موافق و رای مخالف

وبگردی

    نظر شما

    پربیننده‌ترین اخبار سیاسی

    مهمترین اخبار

    آخرین اخبار سیاسی

    اخبار برگزیده