قتل عام در لس‌آنجلس آمریکا

قتل عام در لس‌آنجلس آمریکا

پلیس آمریکا اعلام کرد که در تیراندازی به سوی شرکت‌کنندگان مراسم سال نوی چینی در یکی از مناطق شرق لس آنجلس در پارک مونتری، 10 نفر کشته و 16 نفر مجروح شدند.

به گزارش خبرنگار بین‌الملل خبرگزاری برنا، پلیس آمریکا اعلام کرد که در تیراندازی به سوی شرکت‌کنندگان مراسم سال نوی چینی در یکی از مناطق شرق لس آنجلس در پارک مونتری، 10 نفر کشته و 16 نفر مجروح شدند.

ای بی سی نیوز (abcnews) به نقل از پلیس لس‌آنجلس اعلام کرد که این تیراندازی حوالی ساعت 22:30 (به وقت محلی) رخ داده است و پلیس "مونتری پارک" (Monterey Park) اعلام کرده که فرد مظنون به تیراندازی هنوز دستگیر نشده است.

 

مقامات پلیس محلی در کنفرانس خبری عصر یکشنبه از محاصره فرد مسلح در یک ماشین ون خبر دادند و این تیر‌اندازی مرگبار را قتل عام خواندند.

به گفته کاخ سفید، بایدن توسط مشاور امنیت داخلی خود در جریان تیراندازی قرار گرفته است و FBI نیز قرار است درباره این قتل عام تحقیق کند. 

پلیس آمریکا 1

به گزارش برنا، در تازه‌ترین رکورد خشونت‌های مسلحانه در آمریکا که پایانی بر آن متصور نیست، در طول یک هفته تعطیلات سال نو میلادی در آمریکا بیش از ۶۵۰ نفر بر اثر تیراندازی و خودکشی با اسلحه جان خود را از دست داده‌اند.

نهاد آرشیو خشونت مسلحانه که آمار تیراندازی‌ها در آمریکا را منتشر می‌کند، به تازگی اعلام کرد، تعداد کل کشته‌شدگان در آمریکا به دلیل کشته شدن با استفاده از اسلحه و تیراندازی‌های غیرعمد، در طول یک هفته تعطیلات ۲۵۵ نفر بوده است.

در این گزارش آمده است که این رقم شامل ۱۲ تیراندازی جمعی است. آرشیو خشونت مسلحانه ادامه داد که در این دوره زمانی، ۳۹۶ نفر دیگر از اسلحه برای خودکشی استفاده کردند.

بر اساس این گزارش، ۵۵۰ نفر دیگر بر اثر تیراندازی در همین مدت مجروح شده‌اند.

این گزارش می‌افزاید، تعداد کشته شدگان شامل هفت کودک در رده سنی ۱۱ سال و نوجوانان در رده سنی ۱۲ تا ۱۷ سال است.

آرشیو خشونت مسلحانه روزانه از ۷۵۰۰ منبع، آمار مرگ و جراحات ناشی از اسلحه در سراسر آمریکا را جمع آوری می‌کند.

یک گروه غیردولتی در آمریکا که خشونت‌های پلیس این کشور را با دقت رصد می‌کند، گزارش داده که در سال گذشته میلادی (۲۰۲۲) پلیس این کشور رکورددار کشتار مردم به ویژه سیاه‌پوستان بوده طوری‌که روزانه به طور میانگین بیش از سه نفر را کشته است.

 

انتهای پیام/ 

آیا این خبر مفید بود؟

نتیجه بر اساس رای موافق و رای مخالف

وبگردی

    نظر شما

    پربیننده‌ترین اخبار سیاسی

    مهمترین اخبار

    آخرین اخبار سیاسی

    اخبار برگزیده