نماینده مجلس یازدهم در گفت و گو با برنا

تلاش مجلس برای ارتقاء ردیف بودجه قانون جهش تولید و بودجه علمی کشور

تلاش مجلس برای ارتقاء ردیف بودجه قانون جهش تولید و بودجه علمی کشور

نماینده قزوین گفت: تلاش می کنیم که ردیف بودجه مربوط به قانون جهش تولید و بودجه علمی کشور را ارتقاء دهیم.

فاطمه محمد بیگی، نماینده مردم قزوین و آبیک در مجلس یازدهم در گفت و گو با خبرنگار سیاسی خبرگزاری برنا، در رابطه تغییر و تحولات در لایحه بودجه گفت: باید نظام بودجه بندی کشور به طور کلی تغییر کند. مجلس آنچه را که به عنوان بودجه بررسی می کند قسمتی از بودجه کل کشور است و قسمت هایی که باید روی آن نظارت شود، در این بودجه آورده نمی شود و نقاط مغفول بسیار زیاد است. 

وی در ادامه گفت: باید نظام تقنینی بودجه ای و نظام برنامه ریزی بودجه ای در دولت و مجلس تغییر کند.

نماینده مردم قزوین در رابطه با تاکیدات حضرت آقا در دیدار با کار آفرینان و توجه به بحث بودجه علمی و شرکت های دانش بنیان، بیان کرد: امسال سال دانش بنیان و اشتغال آفرین است و متاسفانه سال گذشته در بررسی عملکرد تبصره 16؛ حمایت ها بصورت عملی صورت نگرفت و بسیاری از ظرفیت های تبصره 16 بدون استفاده باقی ماند زیرا پرداختی ها و تخصیصی ها اندک بود. 

محمد بیگی گفت: به نظر می آید که دولت باید نظام تسهیلاتی و وام کم بهره را به شرکت های دانش بنیان تسهیل کند زیرا که با تجاری سازی یک انقلابی در اقتصاد کشور ایجاد می کنند و نخبگان را هم جذب می کنند. این صحبت های مقام معظم رهبری دقیقا مورد نظر مجلس است و قبل از اینکه ایشان سال را نامگذاری کنند ما قانون جهش تولید دانش بنیان را گذاشتیم ولی قانون خوب عمل نشده است.

نماینده مردم قزوین در پایان افزود: تلاش می کنیم که ردیف بودجه مربوط به قانون جهش تولید و بودجه علمی کشور را ارتقاء دهیم. 

انتهای پیام/ 

 

آیا این خبر مفید بود؟

نتیجه بر اساس رای موافق و رای مخالف

وبگردی

    نظر شما

    پربیننده‌ترین اخبار سیاسی

    مهمترین اخبار

    آخرین اخبار سیاسی

    اخبار برگزیده