برگزاری پنجمین اجلاس کمیسیون مشترک جمهوری اسلامی ایران و عراق

برگزاری پنجمین اجلاس کمیسیون مشترک جمهوری اسلامی ایران و عراق

با توجه به رایزنی های صورت گرفته با مقامات عراقی و در راستای اهتمام دولت سیزدهم به منظور برگزاری موثر کمیسیون های مشترک اقتصادی با کشورهای هدف به خصوص کشورهای همسایه، پنجمین اجلاس کمیسیون مشترک اقتصادی بین جمهوری اسلامی ایران و عراق در روزهای ۲۱ الی ۲۳ اسفند ماه در شهر بغداد عراق برگزار می‌شود.

به گزارش خبرگزاری برنا، مهدی صفری معاون دیپلماسی اقتصادی وزیر امور خارجه با اشاره به موضوع فوق اظهار داشت؛ هیئت ایرانی متشکل از نمایندگان بخش های دولتی و خصوصی به ویژه جمعی از تجار و فعالان اقتصادی کشورمان به ریاست وزیر امور اقتصادی و دارایی به بغداد سفر می کنند تا در این اجلاس موضوعات مهم همکاری در زمینه های مختلف از جمله بانکی،  حمل ونقل و ترانزیت،  کشاورزی، سرمایه‌گذاری،  بیمه، تجاری و بازرگانی، صدور خدمات‌ فنی و مهندسی، انرژی، علمی، ورزشی و ... را مورد بررسی قرار داده و اسناد مختلف در زمینه تعمیق همکاری های دو جانبه را امضا کنند.

شایان ذکر است حجم تجارت دو کشور در ۱۰ ماه ابتدای سال ۱۴۰۱ حدود ۹ میلیون دلار بوده است.  و در این مدت صادرات کشورمان با ۲۳ درصد رشد به ۸ میلیارد و ۹۲۷ میلیون دلار و واردات از عراق با ۸۴ درصد کاهش به ۱۴۶ میلیون دلار رسید. 

چهارمین اجلاس کمیسیون مشترک بین دو کشور در دی ماه سال ۱۳۹۹ در تهران به میزبانی وزارت نیرو برگزار شد.

انتهای پیام/

آیا این خبر مفید بود؟

نتیجه بر اساس رای موافق و رای مخالف

وبگردی

    نظر شما

    پربیننده‌ترین اخبار سیاسی

    مهمترین اخبار

    آخرین اخبار سیاسی

    اخبار برگزیده