ملاقات شمخانی با روسای قوای مقننه و قضاییه عراق

ملاقات شمخانی با روسای قوای مقننه و قضاییه عراق

دبیر شورای عالی امنیت ملی که به بغداد سفر کرده است؛ بعد از ظهر امروز ما محمد الحلبوسی رئیس پارلمان و فائق زیدان رییس قوه قضاییه دیدار و گفتگو کرد.

به گزارش خبرگزاری برنا، دریابان علی شمخانی دبیر شورای عالی امنیت ملی که به بغداد سفر کرده است؛ بعد از ظهر امروز ما محمد الحلبوسی رئیس پارلمان و فائق زیدان رییس قوه قضاییه دیدار و گفتگو کرد.

در جریان این ملاقاتها روسای قوای مقننه و قضاییه عراق ضمن تبریک دستیابی ایران و عربستان سعودی برای از سرگیری روابط دوجانبه بر آمادگی عراق برای کمک به پیشبرد توافقات میان تهران و ریاض تاکید کردند.

در ملاقات‌های انجام شده طرفین با اشاره به ظرفیت‌های گسترده همکاری در حوزه های اقتصادی، تجاری و سرمایه گذاری میان دو کشور بر ضرورت رفع موانع و شتاب گرفتن پروژه های مشترک اقتصادی تاکید کردند.

شمخانی در این ملاقاتها از تلاشهای ارزشمند دولت عراق در میزبانی پنج دور گفت‌وگوهای جمهوری اسلامی ایران و عربستان که نقش تعیین کننده ای در دستیابی دو کشور به توافق داشت، تشکر کرد.

دبیر شورای عالی امنیت ملی کشورمان پیگیری مجدانه پرونده اقدام تروریستی آمریکا بر علیه فرماندهان مقاومت و تلاش مشترک برای مجازات آمرین و عاملین این اقدام جنایتکارانه را از اولویتهای دو کشور عنوان کرد و خواستار استفاده از مجموعه ظرفیتهای حقوقی و بین المللی در زمینه رسیدگی به این پرونده شد.

انتهای پیام/

آیا این خبر مفید بود؟

نتیجه بر اساس رای موافق و رای مخالف

وبگردی

    نظر شما

    پربیننده‌ترین اخبار سیاسی

    مهمترین اخبار

    آخرین اخبار سیاسی

    اخبار برگزیده