به گزارش خبرنگار سیاسی خبرگزاری برنا؛ چند زن روسری از سر برداشته، در چوبی گره کرده و به بالای پست برقی رفته‌اند و رو به مردم آن را به این سو و آن سو تکان می‌دهند؛ آنها به قانون حجاب اعتراض دارند.

این تازه‌ترین کنش در جامعه است که عکس و اخبار آن به سرعت در فضای مجازی دست به دست شد اما خیلی هم زود به مناقشه‌ای سیاسی تبدیل شد.

آنچنان‌که برخی سیاسیون در مقام دفاع از این حرکت برآمدند و برخی دیگر با حمله به آن، فرمان به برخورد دادند. هرچند این اقدام چند زن بیش از آن‌که صدای اصولگرایان را در آورد، با واکنش اصلاح طلبان مواجه شد. زنان اصلاح طلب هم بیش از دیگران به این موضوع واکنش نشان دادند.

از یک سو «آذر منصوری»، عضو حزب اتحاد ملت، این حرکت را اعتراضی مدنی خواند به حق انتخابی که سال‌هاست به جای زنان، دیگران برای آن تصمیم گرفته‌اند و از سوی دیگر، هم طیفی او، «فاطمه راکعی»، دبیر جمعیت مسلمانان نواندیش، این حرکت را اقدامی سازمان یافته و مشکوک دانست که به اعتقاد او دختران و زنان فرهیخته نباید آن را جدی بگیرند.

موضعی که با واکنش منفی کاربران شبکه‌های مجازی مواجه شد. آنچنان که یکی از فعالان سیاسی جوان با انتقاد از راکعی، او و زنان هم فکر او را متهم به تشکیل گعده‌هایی کرد که تنها کارشان طلب سهمیه و پست شده است.

اما «سهیلا جلودارزاده»، نماینده اصلاح طلب مجلس، نظر دیگری داشت. او برخلاف راکعی، که خود در مجلس ششم نماینده مجلس بوده، اقدام زنان در چند خیابان ایران را نتیجه محدودیت‌هایی دانست که برای زنان قائل شدیم و آنان را در تنگنای غیرلازم قرار ‌دادیم.

از سوی دیگر یکی از روزنامه‌نگاران که با نمایندگان زن مجلس تماس گرفته تا از آنها در این رابطه سوال کند، پاسخی دریافت نکرده اما از یکی از آنان شنیده دستور داده شده در این باره موضع‌گیری نکنند. ادعایی که با عدم موضع‌گیری 17 نماینده زن مجلس، که عمدتا اصلاح طلب هستند همراه شده اما معلوم نیست این درخواست یا دستور از سوی چه کسی بوده است.