«سهیلا جلودار زاده»، عضو فراکسیون زنان مجلس شورای اسلامی، در گفت و گو با خبرنگار پارلمانی خبرگزاری برنا، با اشاره به صحبت های اخیر وزیر ورزش مبنی بر دو برابر شدن حضو بانوان در بازی های آسیایی و نحوه حمایت مجلس از بانوان گفت: نمایندگان خانم مجلس، به صورت جمعی چه در این نوع موارد و چه طرح های مطرح شده در برنامه ششم متحد بوده و برای پیش برد آن تلاش کردند.

وی با بیان اینکه در زمینه حمایت از بانوان، طرح های گوناگونی به صورت کیفی و کمی با حمایت نمایندگان خانم مجلس، تصویب شدند، افزود: هر اعلام نیازی از سوی دولت صورت بگیرد، می تواند مقدمه حرکت و هم اندیشی جمعی ما و حتی سایر نمایندگان در مجلس باشد.

جلودار زاده با بیان اینکه باید توجه داشت که زنان بیشترین بیماری ها را درگیر شده و بیشترین مراجعه را به مراکز بهداشتی درمانی دارند، ادامه داد: این بیماری ها با بهداشت و درمان حل می شود که زمینه بهداشتی آن ورزش است که موجب پیشگیری از هزینه های درمان خواهد شد.

وی با بیان اینکه باید به جای سرمایه گذاری بر کارخانجات دارو سازی، در مساله ورزش سرمایه گذاری کنیم، افزود: نحوه تربیت ما به گونه ای است که جوان به سمت ورزش نمی رود. برای مثال مادر خانواده در تعطیلات به خرید رفته و برای ناهار غذای چرب و مفصی تدارک می بیند در حالی که یک خانواده سوئیسی در پایان هفته وسایل خود را جمع کرده و به ورزش می روند.

عضو فراکسیون زنان مجلس با بیان اینکه ترکیه نیز از جمله کشورهایی است که در زمینه ورزش، تبلیغات و اقدامات موثری انجام داده است، تصریح کرد: بهتر است ما نیز این کار را برای پیش‌گیری و درمان پیش از بیماری و پرورش بچه‌های زرنگ  انجام دهیم.

وی با بیان اینکه چندی پیش تحلیلی در مورد نتیجه سیستم آموزشی و پرورش فعلی می خواندم که اذعان کرده بود، بچه‌های این نسل همه تنبل هستند، تصریح کرد:  چاقی‌های موجود در این نسل و یا گرایش زیاد به فست فود، بیش از گرایشی است که فرزندان ما به شنا یا ژیمناستیک دارند، این وارد باید اصلاح شوند.

عضو کمیسیون اجتماعی مجلس با بیان اینکه دولت و مجلس باید در موضوع ورزش سرمایه گذاری کنند، ادامه داد: تعصب نابخردانه در مورد جنسیتی کردن ورزش و حذف زنان از این حیطه باید کنار گذاشته شود. ما در حالی به دخترانمان اجازه ورود به ورزشگاه را نمی دهیم که همین مسابقه از تلویزیون پخش می شود  در حالی که اگر  افراد به صورت خانوادگی به تماشای ورزش بروند که فرهنگ خانواده پرتحرک و فعال می‌شود. تمامی این‌ها باید درست شوند.

وی با تاکید بر اصلاح این نگرش ها گفت: ما نمایندگان خانم مجلس در این زمینه تلاش خواهیم کرد و البته مردم نیز باید از حقوق خود استفاده کنند.