به گزارش گروه خبر خبرگزاری برنا، در اطلاعیه جامعه مدرسین حوزه علمیه قم به مناسبت سالگرد ارتحال بنیانگذار جمهوری اسلامی ایران  آمده است:

چهاردهم خرداد ماه یادآور اندوه ارتحال مردی بزرگ و شخصیتی کم‌نظیر است که با طهارت روح و قدرت و عظمت ایمانی خود انقلاب اسلامی ایران را محقق ساخت، انقلابی که یک تحول عمیق و پر برکت در عمل و اندیشه دینی، سیاسی و فرهنگی ملت ایران ایجاد کرد.

قوت ایمان و شخصیت صریح و صادق امام خمینی موجی خروشان در دل آحاد مردم ایران برانگیخت و تفکر و شریعت جامعه‌ساز و انسان‌ساز اسلام؛ را به عرصه قدرت و حاکمیت رساند، لذا تشریح افکار و تمجید از این عالم بزرگ و این فقیه عارف، چراغ راه آینده انقلاب اسلامی خواهد بود. تفکر امام و مکتب او باید همواره یادآوری و تکرار شود تا آرمان‌های بزرگ آن مرد الهی در هجوم تحریف‌ها و شبهه‌ها، غریب و متروی نگردد.

استقلال، آزادی، حاکمیت دین و عدالت به همراه عقلانیت از عناصر مهم آرمان و مکتب امام بود که توجه و مرور این عناصر و التزام علمی و عملی به این اندیشه‌ها تضمین‌کننده آینده انقلاب اسلامی است. مکتب سیاسی امام درس تسلیم‌ناپذیری و ایستادگی در مقابل مستکبران و ظلم‌ستیزی و حمایت از مظلومان را به ما آموخت و این مقاومت و پایداری، ملت‌ ما را در اوج افتخار و عزت ملی قرار داده است. وصیت‌نامه و سخنان ایشان باید در ذهن و عمل مسئولان و کارگزاران نظام اسلامی دیده شود و توصیه اکید امام بر توجه به کوخ‌نشینان و مستضعفان هرگز نباید فراموش شود.

امروز در سایه هدایت‌ها و رهبری حضرت آیت‌الله العظمی خامنه‌ای «مدظله العالی» رفتار انقلابی و هویت انقلابی ما همچنان درخشنده و برقرار است و این را به تمام دنیا نشان داده است که امام ما و مکتب و تفکر او همچنان زنده و منشا آثار بزرگ و ماندگار است.

جامعه مدرسین حوزه علمیه قم ضمن تسلیت بیست و نهمین سالگرد رحلت امام عظیم‌الشان انقلاب و گرامیداشت یاد و خاطره شهداء قیام الهی پانزده خرداد ماه سال 1342 که آغازگر انقلاب اسلامی بود همگان را به شرکت پرشور در مراسم این دو روز و به ویژه استماع بیانات مقام معظم رهبری در مرقد ملکوتی امام خمینی دعوت می‌نماید.