به گزارش گروه سیاسی خبرگزاری برنا، «بهروز کمالوندی»، سخنگوی سازمان انرژی اتمی، پیش از ظهر امروز (یکشنبه) در حاشیه برگزاری مراسم یادبود اولین سالگرد شهدای حمله تروریستی داعش به مجلس که در مدرسه عالی شهید مطهری برگزار شد، در جمع خبرنگاران اظهار کرد: کثیف‌ترین کار ممکن این است که روش‌های ناجوانمردانه‌ای برای رسیدن به اهدافشان متوسل می‌شوند.

وی ادامه داد: یکسری تروریست‌هایی هستند که مست شده‌اند و از خودشان اراده‌ای ندارند اما در عین حال دست کشورهای ابرقدرت قرار می‌گیرند و بازیچه دست آنها هستند. ایران در شرایطی است که به راحتی می‌تواند از خودش دفاع کند و این عملیات‌های تروریستی هم کما اینکه دیده‌ایم به نتیجه نرسیده‌اند و پاسخ خوبی هم داده‌ایم به هر حال از این جریانات تروریستی در دنیا سوء استفاده می‌شود.

وی تاکید کرد: باید تلاش کنیم روش‌هایی را در دنیا جاری و ساری کنیم که بتواند توسط دنیا محکوم شود و ساز و کارهای بین‌المللی هم باشد که بتواند محدود کند و تروریست‌ خوب و بد تقسیم نکنند.

سخنگوی سازمان انرژی اتمی در پاسخ به سوالی درباره ارتقاء غنی‌سازی 190 سو گفت: این عدد حداقل نیاز ما در غنی‌سازی صنعتی است که پاسخ یک نیروگاه را می‌دهد به اضافه راکتورهای تحقیقاتی که داریم. در این زمینه کارهایی انجام شده و یک بخشی از آن ارائه شده است البته بخش‌هایی که با برجام منافاتی ندارد،‌ مهمترین اقدام سالن مونتاژ سانتریفیوژ است که یکی بخشی از آن در گفت‌وگوی ویژه دیده شده و این ظرفیت را همانطور که آقای صالحی گفت زیر یکسال به ظرفیتی که مورد نظر ما است برسانیم. ما بر اساس دستورات کلی ارشد نظام عمل می‌کنیم و فعلا نظر محترم رهبر انقلاب این است که در چارچوب برجام اقدام شود اما اگر قرار باشد از برجام خارج شویم، آن وقت ظرفیت‌های واقعی کشور را خواهند دید.

کمالوندی در پایان گفت: سایت فردو تا زمانی که در برجام هستیم به همین شکلی که است می‌ماند اما در صورت خروج برجام برنامه‌هایی برای فردو داریم.

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: