به گزارش گروه سیاسی خبرگزاری برنا، «محمود واعظی»، رئیس دفتر رئیس جمهور، پس از پایان جلسه هیأت دولت در جمع خبرنگاران درباره افزایش قیمت برخی کالاها گفت: موضوعات و مصوبات مختلفی امروز در جمع اعضای هیأت دولت بحث شد که با توجه به اینکه شاهد هستیم بخش هایی که ارز 4200 تومانی دریافت می کنند با محاسباتی که برای اجناس خود دارند به قیمت بالاتری آن را به دست مشتری می رسانند مسأله گرانی بااهمیت ترین مسأله اعضای هیأت دولت بود.

وی با تاکید بر اینکه آقای رئیس جمهور خواستند همه دستگاه های ذی ربط و وزرا این موضوع را رسیدگی کنند، گفت: اجناس در انبار باید به سرعت در اختیار مردم قرار بگیرند همچنین تا دوشنبه آینده جلسه ای با حضور رئیس جمهور برای تصمیم گیری نهایی در خصوص گرانی های اخیر تشکیل خواهد شد.

واعظی ادامه داد: بحث خودرو نیز یکی دیگر از موضوعات مطرح در جمع هیأت وزیران بود که در چند روز گذشته شاهد فضای روانی و احساسی در افزایش قیمت خودروها هستیم که خودروسازان باید همان قیمت مصوبی را که هست در اختیار مشتریان خود قرار دهند.

رئیس دفتر رئیس جمهور همچنین در پاسخ به سوالی درخصوص اولویت و دستورالعمل برای قیمت ارز و سکه اظهار کرد: ارز را به همان مبلغ 4200 تومان به همه آنهایی که ثبت سفارش می کنند واگذار می کنیم که در این خصوص مشکلی نداریم در باره سکه هم صحبت هایی شد که نیاز به بحث و بررسی دارد.

وی یادآور شد: اولویت ها در این راستا تعیین و مشورت ها هم از هفته گذشته توسط وزرا آغاز شده است. همچنین مشورت هایی با اصناف، تولید کنندگان، اتاق های بازرگانی و بخش خصوصی نیازمندیم.