به گزارش گروه خبر خبرگزاری برنا، سید «محمد بطحایی»، وزیر آموزش و پرورش، در حاشیه جلسه امروز هیئت دولت در جمع خبرنگاران گفت: هنوز در مورد تعطیلات زمستانی به هیچ نتیجه‌ای نرسیدیم.

وی درباره آزمون اخیر آموزش و پرورش برای تعیین هوش و استعداد دانش‌آموزان به منظور ورود آنها به مدارس استعدادهای درخشان گفت: سنجشی که الان تعیین شده، سنجش هوش و استعداد است. همانطور که پیش از این عنوان شده است به هیچ عنوان نیاز به مطالعه، برگزاری کلاس‌های آمادگی و مسائل دیگری که هدف اصلی ما از ورود به این عرصه را دور می‌کند، ندارد. این طرح باید به مجلس ارائه شود اما هنوز به نتیجه‌ای نرسیده است.

بطحایی درباره دریافت پول برای ثبت‌نام دانش آموزان تصریح کرد: گزارش‌هایی به ما رسیده بود که در برخی مدارس اجحاف و سختگیری‌هایی به اولیاء می‌شود. بنابراین تیمی را مامور کردیم تا مهرماه این موضوع را مراقبت و کنترل کند تا خدای نکرده حقی از والدین و دانش‌آموزان تضییع نشود.

وزیر آموزش و پرورش ادامه داد: این تیم موظف است بررسی کند کمک‌هایی که از اولیاء گرفته می‌شود به هیچ وجه اجبار نباشد، خدای نکرده مواردی که پیش از این خود شما اصحاب رسانه گزارش داده‌اید مجدد تکرار نشود که به بهانه کمک به مدرسه از ثبت‌نام جلوگیری می‌شد.

وی با بیان اینکه همانند هر سال ستاد ثبت‌نام تشکیل شده است، گفت: در برخی از مدارس استقبال بیش از ظرفیت است و ما مجبور هستیم محدوده جغرافیایی برای ثبت‌نام تعیین کنیم؛ ستاد ثبت‌نام مسئولیت این کار را بر عهده دارد.