به گزارش گروه سیاسی خبرگزاری برنا، «علی ربیعی»، وزیر کار، در حاشیه جلسه هیات دولت در جمع خبرنگاران، در خصوص برنامه‌های وزارت کار در اعطای سبد غذایی به خانوارها گفت: فکر می‌کنم 80 درصد از اقشار آسیب‌پذیر برنامه حمایت غذایی را دریافت کردند. برنامه حمایت غذایی از اقشار آسیب‌پذیر هر ماه ادامه دارد، مثل غذارسانی به کودکان روستاهای محروم و مرزی که این کار همیشگی است و تعطیل‌بردار نیست.

وی افزود: یکی از مهم‌ترین موضوعات تبصره 14 بحث حمایت غذایی است، موضوع دیگر بیمه زنان پسرپرست خانوار است. در مورد افزایش مستمری مددجویان صحبت می‌کنیم. امسال می‌خواهیم حدود یک میلیون نفر را به این پوشش اضافه کنیم، بخشی از موضوع تبصره 14 به بیمه‌های اجتماعی باز می‌گردد.

وزیر کار با بیان این مطلب که قرار است یکشنبه هفته آتی موضوع تبصره 14 در دستور کار دولت قرار گیرد، گفت: ما به همه کارفرماها این توصیه را می‌کنیم تا از فرصت کارورزی استفاده کنند.

ربیعی اضافه کرد: در سامانه فنی و حرفه‌ای چه متقاضی و چه پذیرنده کارآموز می‌توانند ثبت کنند تا یک سال از فرصت ارائه شده استفاده کنند. در مجلس بحثی مطرح شده که همکاری برای پرورش کارآموزان میان سازمان فنی و حرفه‌ای، دانشگاه‌ها و دولت صورت بگیرد. من پیشنهاد دقیقش را به آقای جهانگیری داده‌ام و امیدوارم به شکل نظام‌مندی این هماهنگی‌ها انجام شود.