به گزارش گروه خبر خبرگزاری برنا، حجت‌الاسلام و المسلمین سید محمدحسن ابوترابی‌فرد، خطیب موقت نماز جمعه تهران، در خطبه‌های این هفته  تهران اظهار کرد: اقتدار سیاسی و دفاعی امروز ما مثال زدنی است که امنیتی غرورآفرین را به وجود آورده است.

وی ادامه داد: تقابل با نظام سلطه دستاورد صبر و استقامت ملت، رزمندگان و سپاه اسلام در دوران دفاع مقدس و فراز و نشیب‌ها است.

 ابوترابی‌فرد اظهار کرد: یکی از مشکلات فرا روی مدیریت کشور تصمیماتی است که دوام ندارند، چرا که اصولی اتخاذ نشده است. یکی از مشکلات ما در حوزه تقنین، قوانینی است که فاقد ثبات است، ما نیاز به قوانین پایدار و با ثبات هستیم و این راه تحول را هموار می کند. 

امام‌جمعه موقت تهران گفت: مشکلات ما قوانینی است که فاقد ثبات است، ما نیازمند به قوانین پایدار و با ثبات هستیم و این راه تحول را هموار می کند.

خطیب جمعه تهران با بیان اینکه دولتمردان اگر می‌خواهند بر مشکلات فراروی چیره شوند، راهی جز عمل صالح ندارند، تصریح کرد: باید اقدام صحیح، مبتنی بر اصول و مبانی انجام شود که خوشبختانه در این جهت، سیاست‌های کلی ابلاغی رهبر معظم انقلاب، به زیبایی نقشه راه را در عموم زمینه‌ها تبیین کرده است.

ابوترابی‌ فرد با بیان اینکه اقدامات مقطعی گره گشا نیست، افزود:  بهترین عمل، آن عملی است که دوام دارد، هرچند محدود باشد. تداوم در عمل صالح، تحول‌آفرین است. 

خطیب موقت نماز جمعه تهران بیان کرد: اقتدار امروز سیاسی و اقتدار مثال‌زدنی دفاعی و امنیت غرورآفرین ایران اسلامی و خلق جبهه مقاومت و نیز پیروزی در عرصه‌های تقابل با نظام سلطه، دستاورد صبر ملّت ایران و رزمندگان در دوران دفاع مقدس و فراز و نشیب‌ها است. اقتدار سیاسی و دفاعی امروز ما اقتداری مثال زدنی است که امنیتی غرورآفرین را به وجود آورده است.

وی ادامه داد: تقابل با نظام سلطه دستاورد صبر و استقامت ملت، رزمندگان و سپاه اسلام در دوران دفاع مقدس و فراز و نشیب‌ها است.

ابوترابی فرد اظهار داشت: رییس کلی که مورد تایید دیگر روسای قوا و چهره های هوشمند اقتصادی ومدیران لایق پولی کشور باشد را انتخاب و با استقلال و مدیریت مبتنی بر دانش، سیاست های پولی و ارزی کشور را تنظیم و نظارت کنید.

وی ادامه داد: تا زمانی که بانک مرکزی به عنوان صندوقی برای تامین هزینه های دولت و کشور ایفای نقش می کند، مشکلات اقتصادی و تورم، مدیریت و حل نخواهد شد.

ابوترابی فرد، خطاب به مدیران و مسئولان کشور افزود: اگر مدیریت کشور با دانش، حوزه و دانشگاه گره نخورد، حرکت پرشتاب ملت با دشواری های جدی روبه رو خواهد شد.

امام جمعه موقت تهران اضافه کرد: باید به اهل فکر و دانش رجوع کرد و اقدامات اقتصادی دولت را چهره های فاخر صاحب فکر و تجربه و آشنا با مسائل اقتصادی کشور تبیین کنند.

ابوترابی فرد در ادامه سخنان خود با بیان اینکه همیشه نیازمند وحدت بوده ایم و خواهیم بود، گفت: قرآن به چنگ زدن به ریسمان خداوند تاکید داشته و باید جامعه اسلامی در کنار هم و متحد باشند.

وی افزود: باید برای خلق اجماع تلاش کرد و در زیر خیمه ای که عمود اقتدار آن رهبر معظم انقلاب اسلامی است با وحدت کلمه و اجماع قدم برداشت.

وی ادامه داد: اصلاح چالش های اقتصادی کشور نیازمند اصلاح ساختارها، نظام بودجه ریزی کشور مناسب، اصلاح رفتارها، تصمیمات اساسی، کلیدی و شجاعانه است و این تصمیمات چون هزینه دارد اگر اجماع نخبگان سیاسی و علمی در کنار او نباشد، تداوم نخواهد یافت .

ابوترابی فرد با بیان اینکه با شعار کار کشور پیش نمی رود و باید عمل کرد، افزود: مثلث شوم ترامپ ، نتانیاهو و بن سلمان می داند قدرت جمهوری اسلامی ایران پرشتاب است و این جریان قدرتمند هر روز سنگر جدیدی را فتح می کند.

وی با بیان اینکه تمام ظرفیت های اقتصادی و زیرساخت های اقتصادی در طول چهار دهه با همت مدیران شکل گرفته است، افزود: جغرافیا، موقعیت ژئوپولیتیکی، ثبات سیاسی ایران، امنیت مثال زدنی، قدرت دفاعی بازدارنده، ذخائر عظیم و ده ها مولفه قدرت ایران در سایه مدیریت مبتنی بر علم در عرصه هایی که با چالش روبه رو هستیم با سرعت به قدرت اقتصادی بزرگ تبدیل خواهد شد.

امام جمعه موقت تهران همچنین در خطبه های اول نماز جمعه با اشاره به اینکه خانه و خانواده ما محصول عمل و رفتار ماست، گفت: اگر می خواهیم با یک تحول و دگرگونی در حیات فردی، خانوادگی، اجتماعی، سیاسی و اقتصادی همه عرصه های حیات در دنیا و آخرت روبه رو شویم، باید به اصلاح عمل خویش همت بگماریم.

ابوترابی فرد افزود: دولتمردان اگر می خواهند بر مشکلات چیره شوند، راهی جز عمل صالح ندارند. خوشبختانه در این جهت سیاست های کلی ابلاغی رهبر عالیقدر انقلاب، نقشه راه را در عموم عرصه ها تبیین نموده است.

وی ادامه داد: اقدامات مقطعی گره گشا نیست و بهترین عمل عملی است که دوام دارد، هرچند محدود واندک باشد ولی تداوم در عمل صالح تحول آفرین است.

وی یکی از مهمترین شاخصه های جامعه اسلامی را صبر برشمرد وگفت: اقتدار امروز و مثال زدنی سیاسی، دفاعی و امنیتی کشور و پیروزی در عرصه تقابل با نظام سلطه، دستاورد صبر ملت ایران، رزمندگان و سپاه اسلام در دوران دفاع مقدس و فراز ونشیب هاست.