«حسن قاضی زاده هاشمی»، وزیر بهداشت، در گفت و گو با خبرنگار سیاسی برنا، در واکنش به صحبت‌های سخنگوی سازمان غذا و دارو در خصوص کمبود دارو شیمی درمانی و بیهوشی گفت: کمبود دارو از قبل هم بوده و این چیز جدیدی نیست. قبلا زیر ۳۰ قلم کمبود داشتیم اما الان در 50 و یا 60 مورد کمبود وجود دارد. دلیل آن هم دو مورد بیشتر نمی تواند باشد؛ یا نقدینگی شرکت ها دچار مشکل شده و نتوانستند پول را از بیمه دریافت کنند یا وقفه ایجاد شده در آشفتگی های ارز باعث افزایش کمبود دارو شده است. البته این رقم نسبت به ۱۵ هزار قلم رقمی نیست اما جزو داروهای حیاتی است و در حال تامین آن هستیم.

او ادامه داد: اینطور نیست که این داروها اصلا نباشد بلکه توزیع آن خصوصا در حوزه بیهوشی نامناسب بوده است. متاسفم که به جای اینکه دستگاه قضا و دارو مدعی باشد، شخصی مصاحبه کرد و سخنگو هم متاثر از اظهارات فرد صحبت هایش منعکس شد.

وزیر بهداشت گفت: اگر در حوزه بیهوشی دارو نباشد پس باید عمل جراحی صورت نگیرد اما اگر از آمار اطلاعی داشته باشید خواهید دید که چند ده هزار عمل جراحی در کشور انجام شده است. آقای سخنگو باید در اظهاراتش مراقبت می کرد تا اضطرابی بوجود نیاورد.