«مسعود گودرزی»، عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس، در گفت‌وگو با خبرنگار پارلمانی خبرگزاری برنا با اشاره به سخنرانی روحانی در مجمع عمومی سازمان ملل متحد گفت: مهم‌ترین موضوعی که آقای روحانی باید در این اجلاس مطرح کند، بدعهدی نسبت به توافقی بوده که با وجود تایید شورای امنیت سازمان ملل با بی‌مسئولیتی آمریکا نادیده گرفته شد و از آن به صورت یک سویه خارج شد.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس با بیان اینکه باید به سازمان ملل و جهانیان گوشزد کرد که مناطق را به خود واگذار کنند، ادامه داد: بهترین راه برای تحقق این موضوع این است که شهروند هر یک از این کشورها حق رای داشته و انتخابات در داخل کشورها برگزار شود.

وی با اشاره به اینکه مصوبه‌ تبعیض‌آمیز و خارج از حقوق و عرف رژیم صیهونیستی در مورد تشکیل کشور یهودی از دیگر موضوعات قابل طرح در مجمع عمومی سازمان ملل است، تصریح کرد: البته رای شکننده این موضوع‌ نیز نشان داد در درون مجموعه‌ رژیم اشغالگر قدس نیز پیرامون این امر چه اندازه اختلاف وجود دارد.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس با بیان اینکه نیاز مردم دنیا به آرامش و صلح می‌تواند در سازمان ملل مورد توجه قرار گیرد، تصریح کرد: امروز مردم دنیا نیازمند آرامش، صلح و ثبات هستند. مسائل بشری به برکت رشد و پیشرفت‌ها نیازی به مداخلات نظامی ندارد.