به گزارش گروه خبر خبرگزاری برنا، اجلاس سالانه مجمع عمومی سازمان ملل متحد در اوایل مهرماه برگزار می‌شود. هرچند حضور رئیس‌جمهوری کشورمان در این اجلاس هنوز قطعی نشده اما موافقین و مخالفینی زیادی دارد. مخالفان حضور رئیس‌جمهور معتقدند عدم حضور وی در این اجلاس موجب می‌شود تا به بخشی از اهانت‌های آمریکا علیه ایران و مردم ایران پاسخ داده شود این در حالی است که موافقان حضور رئیس‌جمهور در این نشست معتقدند عدم حضور رئیس‌جمهور موجب از دست دادن فرصت پیش‌آمده برای ایران و فراهم کردن شرایط برای سوءاستفاده دشمنان خواهد شد.

عبدالله ناصری جزء موافقین حضور حسن روحانی و سخنرانی وی در این اجلاس است. وی با بیان اینکه حضور رئیس‌جمهور در این اجلاس ضروری و مهم است، گفت: رئیس‌جمهور با حضور و سخنرانی خود در این جلسه باید فضا را از دست دشمنان ایران بگیرد. وی معتقد است دفاع از برجام و بیان عهدشکنی‌های آمریکا در این جلسه ضروری و مهم است.

وی با بیان اینکه آقای روحانی هم همانند احمدی‌نژاد اصولاً سفرهای سالانه مجمع عمومی سازمان ملل را می‌رفتند گفت: اگر حضور ایران در سال‌های گذشته در این اجلاس خیلی ضرورت نداشت اما اکنون حضور ایران در این اجلاس ضروری و مهم است و حتماً آقای روحانی باید از این فرصت پیش‌آمده استفاده کند و در شورای امنیت شرکت کند.

ناصری گفت: کشوری که معتقد است در مورد برجام حرفش حق است باید با حضور خود در این جلسه و لابی با کشورهای مختلف و در سخنرانی‌های رسمی خود فضا را از دست ترامپ، رژیم صهیونیستی و عربستان و برخی از کشورهای دیگر بگیرد و با قاطعیت در این مورد صحبت کند. این کارشناس سیاسی با بیان اینکه در این سفر حتماً باید گفت‌وگوهای دوجانبه با بسیاری از کشورها صورت بگیرد گفت: رئیس‌جمهور هم باید با آمادگی کامل در این جلسه شرکت کند.

وی ضمن تأکید بر اهمیت این جلسه گفت: این جلسه اولین نشستی است که در سازمان ملل و در شورای امنیت بعد از برهم خوردن برجام توسط آمریکایی‌ها شکل می‌گیرد. وی در ادامه افزود: برجام یک معاهده بین‌المللی است که مورد رضایت و مطلوب همه کشورهای جهان غیر از اسرائیل، آمریکا و عربستان صعودی بود؛ بنابراین این دفاع از برجام و بیان عهدشکنی‌های آمریکا حتماً نکته بسیار مهمی در این اجلاس است.

ناصری در ادامه گفت: اگر آقای روحانی در این سفر شر کت نکند و احیاناً این بار را واگذار به وزیر امور خارجه کند وزیر امور خارجه حتماً آن برد مدنظر را نخواهد داشت و آمریکایی‌ها از این فرصت نهایت استفاده را خواهند کرد.

وی در ادامه گفت: معتقد هستم فرصت‌های گفت‌وگوی دوجانبه و سخنرانی‌های عمومی در سازمان ملل و مجامع بین‌المللی فرصت بسیار خوبی را برای کشور ایجاد خواهد کرد. این کارشناس سیاسی در ادامه افزود: رئیس‌جمهور باید بسیار حساب‌شده در این جلسه صحبت کنند و از بیان کردن صحبت‌های غیرهمسو با منافع ملی در سخنرانی‌های خود خودداری کنند و در چارچوب منافع ملی و مصالح کشور که در شرایط بسیار بحرانی به سر می‌برد سخن بگویند.