به گزارش گروه خبر خبرگزاری برنا، کمتر از دو هفته به برگزاری اجلاس سالانه مجمع عمومی سازمان ملل مانده و این در حالی است که حضور رئیس‌جمهوری کشورمان در این اجلاس هنوز قطعی نشده است. اغلب کارشناسان و فعالین سیاسی با حضور رئیس‌جمهور در این نشست موافق هستند. بسیاری از آن‌ها حضور حسن روحانی در این نشست را فرصتی طلایی برای مذاکره با سران کشورهای مختلف عنوان می‌کنند.

حسین کنعانی مقدم در همین رابطه معتقد است رئیس‌جمهور باید در این اجلاس شرکت کند و با سخنرانی خود در شورای امنیت سازمان ملل از حقوق مردم ایران دفاع کند. وی بابیان اینکه حضور رئیس‌جمهوری کشورمان در این اجلاس می‌تواند توطئه آمریکا را خنثی کند می‌گوید: عدم حضور ایران در این اجلاس خالی کردن میدان برای دشمن است.

وی بابیان اینکه رویارویی با دشمن نیاز به شجاعت، استقامت، پایداری و ایمان دارد و توصیه همه آزادیخواهان و آزادگان به این است که ما باید رودررو با دشمن حقوقمان را احقاق حق کنیم گفت: رئیس‌جمهور باید در این اجلاس شرکت کند و با سخنرانی خود در شورای امنیت سازمان ملل و یا در مجمع عمومی مواضع ایران را بیان و از مظلومیت این ملت در مقابل دشمنان سخن بگوید و از حقوق مردم ایران دفاع کند.

این فعال سیاسی اصولگرا بابیان اینکه فرار کردن از رودررویی با دشمن کار ترسوها است گفت: این‌یک فرصت بسیار خوبی است که ایران به سخنان ترامپ و نگاه استکباری او پاسخی درخور و شأن ملت ایران بدهد و در این راستا رئیس‌جمهوری باید این شجاعت را از خود نشان بدهد.

دبیر کل حزب سبز در خصوص اهمیت این سفر برای ایران گفت: این جلسه از پیش طراحی‌شده است و آمریکا در حال تهیه قطعنامه‌ای است که در آن تحریم‌ها را علیه جمهوری اسلامی ایران تشدید کند از همین رو حضور رئیس‌جمهور در این اجلاس می‌تواند این توطئه را خنثی کند. وی در ادامه افزود: درعین‌حال هماهنگی کردن با روسیه و چین که حق وتو در شورای امنیت را دارند برای ایران بسیار لازم و ضروری است و نباید میدان را برای ترامپ و حامیانش خالی کنیم.

کنعانی مقدم بابیان اینکه حضور رئیس‌جمهور در این اجلاس می‌تواند یک هماهنگی بین اروپا، چین و روسیه برای جلوگیری از زیاده‌طلبی‌های آمریکا ایجاد کند گفت: عدم حضور ایران در این اجلاس یعنی خالی کردن میدان برای دشمن و مثل این می‌ماند که از ترس مرگ خودکشی کنیم و از بیم اینکه ممکن است ببازیم نخواهیم درصحنه رقابت حضور پیدا کنیم؛ از همین رو حضور ما یعنی پیروزی ما درصحنه رقابت‌های بین‌المللی و مانع از این خواهد شد که آمریکا یک‌جانبه‌گرایی و زورگویی خودش را علیه کشور تشدید کند.

وی در همین رابطه افزود: به نظر می‌رسد آمریکایی‌ها به دنبال یک یازدهم سپتامبری هستند که به بهانه آن در سوریه، عراق، یمن و ایران دخالت کنند و ما هرچه بتوانیم برای جامعه جهانی و افکار و اندیشه آن‌ها روشنگری کنیم و حقوق ملت ایران را بیان کنیم آمریکا در انزوای سیاسی قرار خواهد گرفت. کنعانی مقدم در بخش دیگری از سخنان خود گفت: اگر ترامپ نتواند در این جلسه شورای امنیت علیه ایران قطعنامه‌ای را صادر کند نشان‌دهنده شکست آمریکا درصحنه بین‌المللی خواهد بود.