«مهدی دادفر»،  دبیر انجمن واردکنندگان خودرو در گفتگو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری برنا، گفت: با حذف "گری مارکت" تقاضا بالا رفته و بخشی از عرضه کنندگان از گردونه عرضه خارج شدند و با کاهش عرضه و افزایش تقاضا مواجه هستیم.

دادفر به فرمایشات رهبری استناد کرد که باید فساد را شناسایی ، بیان و سپس با آن مقابله  و برخورد کنیم، افزود:دلیل مشکلاتی که امروز شاهد آن هستیم این است که برخی از مسئولین انجمن را  مسبب اصلی آن می دانند.

او گفت: واردات موز، آناناس و انبه از واردات خودرو بیشتر است. ممنوعیت واردات خودرو کارساز نبوده و نخواهد بود زیرا کسانی که با تعداد کمی خودرو وارد می کردند خودروهایشان در گمرک مانده و زندگی این افراد مختل شده است.

دبیر انجمن واردکنندگان خودرو تصریح کرد: با برخی از ممنوعیت ها تاجر ها را به زور به قاچاقچی تبدیل کرده اند. ذائقه بازار در حال تغییر است.

او گفت: ما در سال ۹۴  خودروی تویوتای کورولای استاندارد اروپا را با ۱۱۰ میلیون تومان به دست مردم می دادیم که امروز این قبیل خودرو ها به خودروی دست نیافتنی و یک آرزو تبدیل شده است.

دادفر تاکید کرد: در حال حاضر خودرو به یک بت تبدیل شده که حتی خودروهای داخلی برای دهک های اول تا چهارم نیز به آرزو تبدیل شده است.

دبیر انجمن واردکنندگان خودرو اظهار کرد: انجمن تلاش خود را می کند تا بتواند این ممنوعیت برداشته و با وزیر صمت جدید نیز مذاکراتی خواهیم داشت.