به گزارش گروه سیاسی خبرگزاری برنا، «مهدی هنردوست» سفیرایران در اسلام آباد، در دیدار با وزیر امور خارجه پاکستان، بر گسترش و تعمیق همه جانبه مناسبات دو کشور تاکید کرد.
وی، تقویت روابط در همه زمینه ها با پاکستان را از اولویت‌های جمهوری اسلامی ایران خواند و درباره موضوع های دوجانبه و حادثه تروریستی اخیر در مرزهای ایران گفت و گو و تبادل نظر کرد.
«شاه محمود قریشی» وزیر امور خارجه پاکستان نیز در این دیدار افزودکه کشورش اهمیت ویژه ای به توسعه روابط با ایران قائل است.
دو طرف در این دیدار درباره مسائل مورد علاقه از جمله همکاری های دو جانبه، وضعیت امنیت منطقه و آخرین روند آزادی مرزبانان ایرانی در مرز میرجاوه گفت و گو و تبادل نظر کردند.
طرفین همچنین در این دیدار، بر تقویت همکاری‌های تجاری و فرهنگی بین دو کشور تاکید کردند.
تعدادی از بسیجیان بومی و نیروهای هنگ مرزی که در پایگاه مراقبتی در نقطه صفر مرزی (میرجاوه) استقرار داشتند، 23 مهرماه با خیانت و تبانی عامل یا عوامل نفوذی گروهک های ضد انقلاب ربوده شدند.
عوامل گروهک های تروریستی که از سوی سرویس‌های بیگانه هدایت و پشتیبانی می‌شوند، با فریب و تطمیع عوامل نفوذی، این حادثه را در نقطه صفر مرزی و رو به روی یکی از پاسگاه های مرزی کشور پاکستان صورت داده‌اند‌.
حیدری مدیرکل امور مرزی وزارت کشور نیز 30 مهرماه اعلام کرد که مرزبانان ربوده شده کشورمان سالم و در اختیار گروهک‌ تروریستی هستند و پیگیری‌ها برای آزادی آنان به صورت مستمر ادامه دارد.
وی ادامه داد:دولت پاکستان عزم جدی برای همکاری با جمهوری اسلامی در این زمینه دارد.