«مرتضی صفاری نطنزی»، رئیس کمیته روابط خارجی کمیسیون امنیت ملی مجلس، در گفتگو با خبرنگار سیاسی خبرگزاری برنا در خصوص برنامه دیدار این کمیسیون با وزیر امور خارجه گفت: بحث ما با وزارت امور خارجه در خصوص تحریم هاست تا بتوانیم آثار آن را کاهش دهیم.

وی ادامه داد: هرچند که تحریم ها بیشتر جنبه روانی و تبلیغاتی دارند اما می تواند بر افکار عمومی در داخل کشور تاثیر بگذارد. با توجه به شرایط اقتصادی حاکم انتظار تاثیر داریم.

صفاری نطنزی افزود: ارتباط کمیسیون امنیت مجلس با وزارت امور خارجه باید نزدیک تر از قبل باشد تا بتوانیم مسائل ناشی از تحریم را پشت سر بگذاریم.

احتمالا ظریف فردا به کمیسیون امنیت می‌رود

عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس با بیان اینکه احتمالا وزیر امور خارجه فردا به کمیسیون بیاید، افزود: دستور کار کمیسیون، مباحث مربوط به تحریم هاست و در کنار آن در خصوص ادعاهای جدید دانمارک نیز بحث خواهد شد.

نماینده مردم نطنز بیان کرد: ما در گذشته راهکارهایی را برای مقابله با تصمیمات خصمانه آمریکا تصویب کردیم. با همکاری دولت می توانیم این قوانین را اجرا کنیم و مشکل قانونی نداریم.

رئیس کمیته روابط خارجی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس گفت: در قالب تعاملات پارلمانی و دوستانه که بین ایران و روسیه وجود دارد، دیدارهایی بین این دو کشور انجام می شود. "کمیته امور بین المللی دومای روسیه" با سفر به ایران با مسئولین دولتی دیدارهایی دارند و کمیسیون امنیت ملی نیز بعدازظهر امروز با این کمیته جلسه خواهد داشت.